Nie je snáď nič horšie, ako obchytávať kľučku verejnej toalety s mokrými rukami. Ale čo ak predsa? Experti varujú pred novými rýchlo-sušičmi, ktoré vám môžu vážnym spôsobom poškodiť zdravie!Moderné sušiče na ruky, s ktorými sa stretnete na našich verejných toaletách, môžu byť podľa odborníkov ozaj nebezpečné. Pri odstránení prebytočnej vody z rúk sa síce tvária ako rýchli pomocníci, dokonca tvrdia, že si poradia aj s baktériami, ktoré sa často množili v ich nepodarených predchodcoch, no oproti starším modelom vydávajú omnoho silnejší prúd vzduchu (až vyše 600 km/h), čo súvisí s ich hlučnosťou.

Práve hlučnosť týchto nových ultra rýchlych sušičov na ruky je problematická. “Keď stojíte pred takýmto druhom sušiča na ruky čo i len minútu, vaše uši sú vystavené hluku o intenzite zbíjačky, ktorá robí dieru do zeme,” tvrdí hovorca Audiologist.co.uk Jonathan Ratcliffe. “Jediný rozdiel medzi vami s rukami v prístroji a robotníkom so zbíjačkou je ten, že on má špeciálne chrániče na uši,” dodáva odborník na hluk.

Beer GIF - Find & Share on GIPHY

Toto zistenie je obzvlášť nebezpečné pre ľudí, ktorí už trpia nejakým druhom poruchy sluchu, seniorov či malé deti. Zo zdravotného hľadiska je teda lepšie vyhnúť sa ultra rýchlym sušičom na ruky a nabudúce radšej použiť papierové utierky.

Zdroj: dailymail.co.uk | Foto: giphy, flickr

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Goldie
Nenápadne preniká do sveta "pánov tvorstva". A že to je riadna výzva, to vie už od začiatku...