Nedávno sme vám priniesli informáciu, že u našich západných susedov sa môžete poprechádzať v korunách stromov. Tento zaujímavý projekt ale nebol jediný svojho druhu. Dokonca mu v tej istej krajine vyrástla konkurencia – Stezka v oblacích na území neďalekej Dolní Moravy.

Projekt Stezka v oblacích (ang. Sky Walk) bol realizovaný pod taktovkou brnenského architekta Zdeňka Fránka z Fránek Architects. Tento 55 metrov vysoký skvost je situovaný vo výške 1116 metrov nad morom a nachádza v blízkosti chaty Slaměnka na území Dolní Moravy. Stavba je sprístupnená každému, či už ide o rodiny s kočíkmi alebo invalidov s vozíkmi. Dole sa dostanete buď štandardne, po vlastných, alebo tí odvážnejší môžu využiť 101 metrov dlhý nerezový tobogan s okienkami.

Stezka v oblacích vyrástla za 6 mesiacov a vďaka nej budete mať jedinečnú možnosť prezrieť si údolie rieky Moravy z vtáčej perspektívy. Počas prechádzky sa z informačných tabulí dozviete kopec nových poznatkov, prezriete si okolitú prírodu a zažijete to, čo ešte nikdy predtým.

Žeby skvelý tip na výlet za prijateľnú cenu?

Stezka v oblacích 1 Stezka v oblacích 2 Stezka v oblacích 3 Stezka v oblacích 4 Stezka v oblacích 5 Stezka v oblacích 6 Stezka v oblacích 7 Stezka v oblacích 8 Stezka v oblacích 9 Stezka v oblacích 10

VIDEO:

Zdroj: dolnimorava.cz, dezeen.com | Foto: Jakub Skokan & Martin Tůma (BOYSPLAYNICE)