Turecká lodenica Bilgin Yachts spustila 45 metrovú superluxusnú jachtu Tatiana ja vodu prvýkrát v roku 2011. Pedantní Turci jachtu od toho roku viackrát renovovali, aby spĺňala tie najnáročnejšie kritéria a držala vlnu trendov. Aj v týchto mesiacoch sa nachádza v doku a prechádza ďalšou rekonštrukciou. Máj má patriť práve tejto super jachte vo svojej kategórií. Okrem toho by mala byť tým najluxusnejším, čo si zámožní návštevníci filmového festivalu v Cannes a na Monako Grand Prix budú môcť dovoliť.Zaujímavosťou je, že jachta nemá súkromného vlastníka a dá sa prenajať. Týždeň na Tatiane by vás vyšiel na približne 164 000 eur. A samotná cena jachty? Tá sa pohybuje tesne pod 11-miliónmi eur vrátane daní a poplatkov. Kto ju bookuje na párty?

Tatiana luxusná jachta

Luxusná superjachta Tatiana má kapacitu až štrnásť ľudí. Tí majú k dispozícií Master Suit pre majiteľa, VIP kajutu a štyri kajuty pre hostí. Osemčlenná posádka je ubytovaná v štvorlôžkových kajutách na prove, kde je situovaný aj všetok prevádzkový „neporiadok“, aby hostí neotravoval.

Tatiana luxusná jachta

Jachta ponúka ľahký a vzdušný interiér, hlavný salón má panoramatické okno a je vybavený el sedačkami z béžovej kože a malým barom na rýchle miešané nápoje. V prednej časti salónu je jedálensky stôl. Táto časť je od ostatného priestoru formálne oddelená matnou presklenou stenou a ladená do tmavších farieb.

Tatiana luxusná jachta

Foyer je na pravej prednej časti lode spojený s jedálenskou časťou. Tá prechádza do multimediálnej miestnosti vybavenej masívnymi plochými obrazovkami. VIP kabína je na hlavnej palube. Je orientovaná na predok lode, s obrovskou manželkou posteľou, pohovkou a veľkorysou kúpeľnou, ktorá okrem sprchového kútu ponúka tiež aj vaňu.

Tatiana luxusná jachta

Tatiana má tri paluby. Vrchná je vyhradená pre master suite, ktorý je charakteristický najmä denným svetlom. Dominantná je manželská posteľ. Zariadenie je ako inak deluxe. Apartmán majiteľa jachty tiež počíta salónik pre návštevy, kanceláriu a, samozrejme, kúpeľňu, dokonca s akýmsi mini SPA. Aby toho nebolo málo, k apartmánu patrí menšia paluba situovaná v zadnej časti jachty. Vybavená je posedením, výrivkou a lehátkami na opaľovanie. O zábavu sa starajú širokouhlé obrazovky, ktoré sa vyklápajú zo stropu. Je ich možné sledovať aj z vonkajšej privátnej paluby.

Tatiana luxusná jachta

Štyri dvojlôžkové deluxe kajuty sa nachádzajú v podpalubí. Okrem manželských postelí sú tiež vybavené vyklápacími posteľami, vhodnými napríklad pre deti.

Tatiana luxusná jachta

Je nepísaným pravidlom, že počet palúb rovná sa minimálny počet terás. Inak tomu nie je ani v prípade Tatiany. Hlavná paluba ponúka terasu na zadnej časti lode, ktorá je prispôsobená primárne večeriam pod holým nebom. Terasa je veľmi elegantne prepojená s hlavným salónom a poskytuje dostatok tieňa dokonca aj počas slnečného dňa. Časť terasy sa dá hydraulicky spustiť o úroveň nižšie. Túto vychytávku ocenia najmä milovníci vodných športov. Ideálne miesto na skvelú párty.

Tatiana luxusná jachta

Najvyššia terasa je vybavená okrem už spomínaných možností i BBQ kútikom. Je o niečo väčšia než tá na hlavnej palube, teda vhodná pre väčšie párty a aj extra ženskú spoločnosť.

Tatiana luxusná jachta

Maximálna rýchlosť jachty je 22 uzlov a za bežnú prevádzkovú sa uvádza 14 uzlov. Nechýbajú systémy na perfektnú stabilizáciu lode aj vo väčších vlnách. To je však dnes už štandardom. Materiály na výrobu hrubej konštrukcie boli za studena lisované, čo im pridáva na životnosti.

Kúpeľna v master suite
Kúpeľna v master suite
Najväčšia terasa má ja kútik pre večere
Najväčšia terasa má ja kútik pre večere
Hlavný salón
Hlavný salón
Multimediálna miestnosť
Multimediálna miestnosť
Kuchňa, pre posádku
Kuchyňa pre posádku
Kúpeľna v deluxe kajute
Kúpeľna v deluxe kajute
Vírivka na hlavnej palube
Vírivka na hlavnej palube

zdroj: oceanindependence.com, charterworld.com, yachtingmagazine.com