A je to vonku! Nové zistenia ohľadom elektronických cigariet so sebou prinášajú šokojúce poznatky. Podľa najnovších štúdií totiž fajčenie týchto cigariet spôsobuje mutácie DNA a následne vznik nebezpečných chorôb.Výskum, ktorý viedli experti z newyorskej univerzity, priniesol nečakané výsledky. Tvrdí, že dym z elektronických cigariet je karcinogénny a fajčiari tohto druhu cigariet majú vyššie riziko vzniku rakoviny pľúc a močového mechúra a taktiež srdcových ochorení ako nefajčiari.

Paradoxom je, že v e-cigaretách je síce menej rakovinotvorných chemických látok ako v bežných cigaretách, avšak riziko vzniku rakoviny pľúc či močového mechúra je u ich užívateľov vyššia. Výskum na Univezite v Severnej Karolíne tiež uvádza, že fajčenie e-cigariet je rovnako škodlivé ako fajčenie cigariet klasických. Mehmet Kesimer, vedúci štúdie, uviedol: “Nie je jasné, či sú e-cigarety “bezpečnejšie ” alebo “zdravšie” ako normálne cigarety, pretože potenciálne hrozby nepriaznivých účinkov e-cigariet sa len začínajú skúmať. Naše výsledky však naznačujú, že e-cigarety môžu byť rovnako zlé ako normálne cigarety.”

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Zdroj: Dailymail.co.uk| Foto: Flickr.com, Pixabay.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Noro
„Ak nemôžeš lietať, tak bež. Ak nemôžeš bežať, tak kráčaj. Ak nemôžeš kráčať, tak sa plaz. Ale nech už robíš čokoľvek, tak sa stále hýb vpred. “ – Martin Luther King Jr.