Tí, ktorí si myslia, že to, čo prežil Tom Hanks v slávnom filme Stroskotanec, by nebolo v realite možné, zrejme ešte nepoznajú Davida Glasheena. Rozdiel medzi filmovým hrdinom a Davidom je len v tom, že Hanks vo filme stroskotal proti svojej vôli a z ostrova sa dostať nevedel, pričom David sa na opustený ostrov odsťahoval dobrovoľne a odísť z neho neplánuje. 

David Glasheen má 73 rokov a na opustenom austrálskom ostrove žije viac ako dve desaťročia. Ako sám prezradil, nad svojim odchodom z reality začal uvažovať už v roku 1987, keď vinou krachu na burze prišiel o akcie vo výške desiatich miliónov dolárov. Okrem toho sa v tomto období rozviedol a prišiel aj o manželku.

David tvrdí, že miesto, kde býva, je skutočným rajom a zároveň jeho kúskom neba na Zemi, kde chce aj zomrieť. Vďaka solárnym panelom a záložnému generátoru elektrickej energie tu dokáže normálne fungovať. Tento spôsob života by vraj nevymenil za žiadne mesto, kde by bol závislý od mnohých materiálnych vecí, teraz sa cíti absolútne slobodný. „Stroskotanec“ ale predsa len občas do blízkeho mesta zájde, konkrétne si raz ročne musí povinne nakúpiť zásoby oleja či ryže.

Podľa jeho slov mu však predsa len niečo chýba: ,,Viete, som tu šťastný a neviem si predstaviť žiť v zhone, aký som celé roky zažíval. Chýba mi tu však aspoň občasná spoločnosť. Nebudem tajiť, že by som neuvítal aj nejaké ženské dotyky. No vo všeobcnosti mi chýba nejaký parťák alebo menšia skupinka ľudí, s ktorými by sme si tu nažívali a viedli najrôznejšie debaty. Chápem však všetkých ľudí, ktorí ma nevedia pochopiť.“

Zdroj: maxim.com | Foto: Twitter | Video: YouTube