Sila myšlienok, určite ste už u nej počuli. Ak ste čítali knihu The Secret (Tajomstvo) alebo videli aspoň dokument, mohli ste sa zoznámiť aj s reálnymi príbehmi ľudí, ktorých vývoj ovplyvnila frekvencia ich myšlienok. Hoci to znie neuveriteľne, ale to, na čo intenzívne myslíme, si naozaj pritiahneme. Preto treba myslieť vždy POZITÍVNE!Vesmír nerozoznáva pozitívny či negatívny náboj myšlienky. Vníma len to, že na niečo intenzívne myslíte. Príklad. Ste v škole pred skúškou, máte trému a dookola si opakujete, že si nechcete vytiahnuť dvojku. A presne dvojku si vytiahnete, pretože ste na ňu mysleli, aj keď v negatívnom zmysle. Alebo ponáhľate sa na autobus a vravíte si –„bože, ja ho nestihnem“. No veru nestihnete, keby ste si hovorili, že ho stihnete, určite by sa udialo niečo, vďaka čomu by ste autobus stihli.

Každá myšlienka má totiž svoju frekvenciu a ak sa vo vašej hlave objavuje stále, často, intenzívne, neustále vysielate súhlasnú frekvenciu a myšlienky vysielajú príťažlivý signál, ktorý sa k vám vráti. Či už to bude mať pozitívny alebo negatívny dopad, záleží len na vás.

Vesmír nerozoznáva pozitívny či negatívny náboj myšlienky. Vníma len to, že na niečo intenzívne myslíte.

Určite sa vám už stalo, že ste napríklad na niekoho mysleli a o chvíľu vám napísal, zatelefonoval alebo ste ho niekde stretli. Mne sa raz napríklad stalo, že mi vyberali znamienko a mala som si ísť do nemocnice po výsledky. Už niekoľko dní pred tým som stále myslela na to, aby neboli negatívne a aby mi nezistili rakovinu kože. Fakt som mala úplne stiahnutý žalúdok a fantazírovala o tom, čo budem robiť, ak povedia – rakovina. Na akú liečbu sa dám, ako to zoberie moje okolie a tak. Na papieriku som mala presne napísané, k akým dverám mám ísť. Zrazu som sa však ocitla v čakárni pred onkologickou ambulanciou. Prišlo mi strašne ťažko, sama som si povedala, že len tak by ma sem predsa neposlali. Po chvíli otvorila dvere sestrička a prihovorila sa mi. Dala som jej papier a ona mi hovorí – „ale tu ste na onkológii, s týmto musíte ísť na kožné, na tretie“. Ako mi odľahlo…

Naozaj to bol jednoduchý príklad toho, ako sa síce moje myšlienky nenaplnili, našťastie úplne, ale vrátili sa mi v takejto podobe. Ďalšie moje osobné skúsenosti so silou tajomstva, na ktoré si práve spomínam, neboli síce až také úplne seriózne, ale určite aj pri nich zafungovala príťažlivosť. V lete sme chceli ísť a frajerom na jeden hudobný festival a ja som mu povedala – „neboj, určite tam pôjdeme, ja tie lístky vyhrám v rádiu.“ Samozrejme, že sa mi smial, že si až moc verím. Ha, ale ja som ich naozaj v rádiu vyhrala, dokonca v tom, kde je veľa zábavy, takže žiadne regionálne, kde sa do súťaží zapája päť ľudí. Rovnako som chcela ísť na koncert 30 Seconds To Mars, vstupenky som si však nekupovala, lebo som si povedala, že si ich niekde zoženiem za lacnejšie. A tak aj bolo, pár hodín pred koncertom som od jednej baby cez bazoš kúpila 2 „vstupenky“ za 15 eur. Celkom fajn biznis, čo poviete?

Toto leto sme šli s partiou na jednu akciu do BA a v aute nás bolo viac, ako sa patrilo. Celú cestu sme sa smiali, že sme parkovali tam, kde sme nemali, že sme nedodržali rýchlosť, že keby nás tak zastavili policajti, tak by nám naparili riadnu pokutu. Srandičky, srandičky, no oni nás naozaj zastavili a naozaj pokutu navalili. Našťastie osobu v kufri nenašli, no kamoš odbočil tam, kde nemal (zastaralé GPS, ktoré nerozpoznáva prestavby ciest hlavného mesta) a peňaženka bola o pár desiatok eur ľahšia. Doslova sme si tých policajtov privolali.

sila myšlienok

Vráťme sa však k všeobecným záležitostiam. U väčšiny je problém, že myslí na to, čo v živote nechce a nie naopak, čo chce. Ľudia myslia na to, že majú dlhy, že nechcú mať v robote stres, že nechcú, aby ich partner podvádzal, že nechcú byť chorí… Zákon príťažlivosti ale nezaujíma, či niečo chcete alebo nechcete, reaguje na myšlienku, ktorú do vesmíru vyšlete. Sami viete, že myseľ pracuje stále a stále produkuje nové myšlienky a vždy keď na niečo myslíte chronicky, niečo z toho sa vám zaručene vráti. Zákon Príťažlivosti totiž znamená: “Dám vám všetko, o čom hovoríte alebo na čo sa sústredíte.” Prestaňte sa teda sťažovať, ako vám je zle, lebo vám bude zaručene ešte horšie, tomu verte!

U väčšiny je problém, že myslí na to, čo v živote nechce a nie naopak, čo chce.

Nie nadarmo sa hovorí, že 50 % úspechom pri rakovine je pozitívne myslenie – „chcem sa vyliečiť, chcem sa tešiť zo života, chcem získavať nové zážitky, chcem robiť ostatných šťastnými…“ Vždy treba myslieť na to, čo chcete. Aj v The Secret dokonca hlavní aktéri ľuďom kázali, aby si svoje túžby napísali na papier a niekde prilepili tak, aby to mali stále na očiach. Nestačí však len čítať. Chcete ísť na dovolenku do Dubaja? Tak myslite stále na to, ako vám tam bude, čo budete robiť, akým spôsobom by ste sa k takej dovolenke mohli dopracovať. Máte vysnívaný job? Myslíte na neho! Predstavujte si, ako vykonávate danú činnosť – stále, dookola.

Ak ste teda ešte nevideli spomínaný dokument o sile tajomstva myšlienok, je najvyšší čas. Uvidíte, že ak sa momentálne cítite ako kvôpka nešťastia a máte pocit, že vám nič nevychádza, stačí prepnúť myslenie a zmena sa zaručene dostaví! Budeme vám pri vysielaní pozitívnych myšlienok držať palce a budeme radi, ak sa s nami podelíte o vaše šťastné príbehy. :)

-a-