Pri piatkovom teroristickom útoku na hotel v egyptskom letovisku Hurghada utrpeli vážne zranenia traja zahraniční turisti. Slovákom, ktorí boli ubytovaní v tomto hoteli, sa našťastie nič nestalo. Skupinka Čechov si zachránila život tým, že sa zdržali na pive.Dvaja ozbrojení teroristi si to v piatok namierili rovno do hotela Bella Vista v Hurghade. Niečo po ôsmej hodine miestneho času sa partia Čechov vracala z mesta. Pred hotelom ich však zastavil ochrankár a zakázal im vstúpiť dovnútra. Upozornil ich, že v hoteli je niekto, kto zošalel. Keď čakali pred vchodom do recepcie, začuli streľbu.

Nastala panika, niektorí kričali a iní radšej utekali preč. Jedného z dvoch teroristov bezpečnostné zložky zabili a druhého zatkli. Ľuďom nepodali žiadne informácie, len ich nechali čakať vonku skoro tri hodiny. Pre denník Blesk poskytla telefonický rozhovor aj fotografie Češka Veronika, ktorá si aj so svojimi priateľmi neskorším príchodom do hotela zachránila kožu.

“Vracali sme sa do hotela z rybieho trhu a tú rybu sme si išli najskôr zjesť ku kamarátke. Priateľa Milana som prehovárala, nech už ideme do hotela. Keby ma počúvol a dal si u kamošky o pivo menej, skončili by sme v hotelovom bare a vošli by sme tak teroristom priamo do rany. Stačilo by prísť o desať sekúnd skôr”, popisuje podrobnosti Veronika.

Deň po útoku to v hoteli vyzeralo, akoby sa nič nedialo a na parkete sa dokonca tancovalo. Stopy po guľkách však nezmizli a ani českí turisti sa hotel opustiť nechystali, hoci nedávna udalosť im nahnala poriadny strach.

hurghada
Česká turistka s priateľmi v bare, kde sa strieľalo, sprava Veronika (32), Irena (49), Pavel (49), Milan (43).

zdroj a foto: blesk.cz, sk.hotels.com