Mladý a talentovaný raper Strapo vydal v lete nový album s názvom Versus. Nachádza sa na ňom i spolupráca s legendárnym Mariánom Čekovským, ktorá nás v redakcii, ako sa vraví – chytila za srdce. Preto sme sa Tuláka rozhodli predstaviť aj vám. :)

Jeden z najpopulárnejších slovenských raperov súčasnosti, Strapo, vydal toto leto svoj druhý sólový album Versus. Okrem iných skvelých skladieb sa na ňom nachádza i song Tulák, v ktorom 26-ročnému raperovi naspieval vokály Marián Čekovský.

Ako nám prezradil Strapo, Čekyho hudba ho vždy bavila a mal pocit, že ako muzikant pochopí Tulákove posolstvo, preto sa pre túto skladbu rozhodol osloviť práve jeho, pričom išlo o najrýchlejšiu spoluprácu na albume. Strapo mal už totiž takmer všetko hotové a k dokonalosti chýbal len refrén, ktorý Čeky svojim nezameniteľným hlasom bravúrne doťukol.

Tulák je o tom, čo všetko môže stratiť človek, ktorý si buduje svoj sen a posúva sa stále ďalej. Podľa Strapových slov to vedia najlepšie pochopiť ľudia a muzikanti, ktorí robia napríklad v zahraničí a vracajú sa sem. „Ono to nie je vždy len to pekné… úspešný človek má tiež len obmedzené časové kapacity, a preto musí ruka v ruke s úspechom robiť stále viac a viac kompromisov. Občas mám toho toľko, čo nestíham kvôli hudbe, že sa zamýšľam nad tým, či všetok ten čas stojí za to,“ doplnil raper.

A menil by Strapo svoj súčasný život so životom bežného smrteľníka? „Môj život je, našťastie, stále len život bežného smrteľníka… úspech v hudbe je väčšinou len dočasný.“

Tulák ešte zatiaľ nemá svoj oficiálny videoklip, no Strapo nám naznačil, že by si ho táto vec fakt zaslúžila. To znamená, že snáď sa máme na čo tešiť. :)

Foto: Strapo