Jeden z popredných svetových teoretických fyzikov Stephen Hawking prišiel so šokujúcim varovaním, ktoré sa týka zániku ľudstva. Keď si myslíte, že nás zničí asteroid alebo jadrová vojna, ste na omyle.Podľa vedca, ktorý je kvôli chorobe úplne imobilný, sa ľudstvo vyhubí svojou vlastnou hlúposťou a chamtivosťou. Už pred niekoľkými rokmi Hawking poukazoval na preľudnenie planéty Zem. Počas nedávnej diskusie na vedeckej konferencii Starmus na Tenerife skonštatoval: “Rozhodne sme sa nestali menej chamtiví alebo menej hlúpi. Pred šiestimi rokmi som varoval pred znečistením a preľudnením, ktoré sa odvtedy ešte zhoršili. Populácia sa zvýšila o pol miliardy od nášho posledného rozhovoru, s koncom v nedohľadne. Pri tomto tempe nás bude do roku 2 100 jedenásť miliárd.”

Dav ľudí

Okrem toho uviedol, že viac ako 80 percent obyvateľov mestských oblastí je vystavených nebezpečným úrovniam znečistenia ovzdušia a obáva sa, že tento stav už nedokážeme zvrátiť. Podľa Hawkinga je ďalšou hrozbou umelá inteligencia. “Nemyslím si, že pokroky v umelých technológiách budú neškodné. Akonáhle stroje dosiahnu kritické štádium, keď budú schopné sami sa vyvinúť, nemôžeme predpovedať, či ich ciele nebudú rovnaké, ako tie naše.”

Foto: Facebook.com, Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrea
Milujem život, šport, hudbu, zvieratá, prírodu, knihy. Fascinujú ma zákutia ľudskej duše a medziľudské vzťahy. Veľmi rada jem a dlho spím. :-)