V živote človeka sa občas vyskytne obdobie, kedy vypije viac alkoholu, ako by sa patrilo. Možno i vaša žena vám nadáva do alkoholikov, keď si večer chcete dať pivko a cez víkend sa zas rozbijete s kamošmi v krčme. Či ste ale naozaj alkoholik, môžete zistiť vďaka nášmu netradičnému testu, ktorý vás môže upozorniť na vážny problém. 

To, či ste alkoholik, vám prezradí veľmi jednoduchý test, ktorý pozostáva zo štyroch otázok. Odpovedať budete formou ÁNO/NIE, pričom pre úspešne vyhodnotenie testu je nutné, aby ste boli maximálne úprimný.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

TEST – Ste alkoholik?

Napadlo vám niekedy, že by ste s alkoholom mali skoncovať?

Ak vám táto myšlienka napadá raz ročne, aj to po prepitej silvestrovskej noci, môžete ostať pokojný. Všetko je v najlepšom poriadku. Ak vás ale seknutie s alkoholom prenasleduje pravidelne, mali by ste sa nad sebou vážne zamyslieť.

Máte po prepitých večeroch výčitky svedomia?

Ak po preflámovanej noci prežívate pocity viny a výčitky svedomia, mali by ste si dávať pozor. Jedná sa o typický signál, že niečo nie je v poriadku. Tieto stavy totiž pravidelne prežívajú takmer všetci alkoholici.

Upozorňuje vás vaše okolie na to, že pijete príliš často?

Ak si vaši kamoši robia posmech z toho, že vydržíte piť zo všetkých najdlhšie, prípadne ak vás vaše okolie zvykne upozorňovať, že pijete veľmi často, zrejme na tom s najväčšou pravdepodobnosťou niečo bude. Na Slovensku okolie zvykne tolerovať alkohol ako bežnú spoločenskú drogu, no pokiaľ vás ľudia začnú upozorňovať na nadmerné pitie, tak skutočne pijete príliš veľa.

Liečite sa z opice pomocou alkoholu?

Hovorí sa, že klin sa najlepšie klinom vyráža. Áno, je pravda, že dobrý vývar a malé pivko sú overeným liekom na opicu, ale pozor. Vaša potreba liečiť sa z opice ďalšou dávkou alkoholu môže signalizovať rozvíjajúcu závislosť.

Ak ste odpovedali na viac ako na dve otázky „ÁNO“, pravdepodobne máte vážny problém.

Zdroj/Foto: wikipedia, pixabay, simplewikipedia.org