Aj vy ste v predstave už miliónkrát vyzliekli najlepšiu priateľku manželky? A napadla vám bláznivá myšlienka, aké by to bolo, keby ste si to rozdali spolu všetci traja? Ak nie, prestaňte čítať, pretože tento článok nie je pre vás.

Opýtal som sa priateľov, či by si dali povedať, keby mali možnosť vyskúšať trojku. Na moje prekvapenie povedali, že ledva zvládajú manželku, lebo domov prídu uťahaní ako kone. Koniec. Možno moje predstavy sú iné. Nevzdal som to a pokračoval som. „Naozaj by ste nechceli vyskúšať v posteli dve rozpálené ženy, ktoré by sa o vás trhali, aby si uchmatli z vás to najlepšie?“ Uvidel som ich v očiach iskru pri predstave bujarej zábavy s dvomi rozvášnenými ženami. Možno som im pripomenul chlapčenské časy a prvé potajomky pustené po*no tak, aby ich neprekvapili rodičia s vtákom v ruke a výrazom džungľového primáta.

„No, ale ruku by som si nedal odtrhnúť,“ povedal Marek.

„A čo tak vyskúšať to?“ Opýtal som sa a čakal som ako zareagujú. Všetci traja kamoši sme už ženatí niekoľko rokov a sám by som musel porozmýšľať, kedy sme si to naposledy s manželkou dobre užili.

„A kde chceš vziať tú, ktorá by si to s nami aj s našimi ženami rozdala?“ Opýtal sa Peter.

Marek sa ironicky zasmial. „Takú, čo by si to s nami rozdala? Taká by sa našla, ale ako to chceš povedať žene?“

„Dajme si stávku! Kto do mesiaca prvý pretiahne ženskú aj s manželkou, ostatní mu platia dovolenku.“ Vyhŕklo zo mňa a ani neviem prečo, hneď som vystrel ruku, aby nám to niekto preťal.

Peter skríkol: „Zbláznil si sa, Vlado?“  Veď na dovču škriabem každé euro, aby som tú svoju nemusel počúvať celý rok, že jej priateľky boli.“

Miro sa zaškeril. „Vieš čo, ja do toho idem. Čo mám z tohto posratého života, len robota v práci a potom doma. Tak prečo nezažiť aj niečo iné?“

„A o čo ste sa stavili?“ Opýtal sa muž sediaci vedľa nás, keď som stále držal vystretú ruku. Zjavne našu debatu našťastie nepočúval.

Ostali sme ako zarezaní. Mlčali sme. Nemôžeme predsa každému zavesiť na nos, že sme sa zbláznili a aj keď máme pár mesiacov do štyridsiatky, chceme skvelú trojku, na ktorú všetci, čo ju prežili, spomínajú celý život.

Mirovi to nedalo a opýtal sa. „Ale ako budeme vedieť, že ten, čo povie, že vyhral, hovorí pravdu? Každý môžeme povedať, že sme to spravili.“

„Dobrá otázka,“ poznamenal som a uvažovali sme, čo predložiť ako dôkaz našej bláznivej stávky. „A čo tak spraviť jeden záber na mobile, ukážeme si ho a potom sa vymaže, aby sa nedostal do nepovolaných rúk,“ povedal som, čo mi napadlo ako prvé, aby mi kamaráti zo stávky necúvli. Konečne som prežíval niečo vzrušujúce a iné ako ostatné dni. Prikývli. A tak som sa rozhodol napísať článok pre všetkých, ktorí len snívajú a nemajú gule vyskúšať to, po čom túžia.

Pokračovanie nabudúce…

Autor: Matej S.