Ideme sa prihovárať k vám, milí spoluúčastníci cestnej premávky, ktorým vystavoval šoferáky praotec Furas a zabudol vám pripomenúť, že pri jazde po ceste a na autodróme v lunaparku sa treba riadiť malinko odlišnými pravidlami :). Ale naspäť k veci.Ak nie ste len rekreačnými vodičmi, určite sa denne stretávate s veselými pánmi v zelených uniformách, ktorí lemujú naše cesty, poprípade sa po nich sem-tam aj prevezú. Pre týchto chlapcov je charakteristický hlavne svojský intelekt a silná dávka zmyslu pre humor. Už pri výbere na nástup do služby prechádzajú náročným sitom. V kuloároch sa povráva, že zopár príslušníkov zvládlo zložiť lego, na ktorom píšu „do troch rokov“, dokonca behom jediného týždňa.

Poďme však k aktívnej službe. Po tom, čo sa ráno navlečú do svojich fešných uniforiem a po stopách zelenej čiary nájdu kľučku auta, sa ako správni patrioti posilnia jonťákom s arómou slovenských lesov, otočia kľúčikom v štartéri a poď ho rozdávať na cesty radosť a smiech.  Na ich práci treba oceniť ich neutíchajúcu túžbu zbaviť šoféra zbytočnej záťaže schovávajúcej sa niekde v jeho peňaženke. Samozrejme, svoju prácu si plnia zodpovedne, a tak sa najprv zameriavajú na najvážnejšie prečiny voči ľudskosti, akými sú prekročenie rýchlosti o viac ako 6 kilometrov za hodinu, nerozsvietené predné svetlá (Špeciálne tento závažný delikt treba podchytiť už v zárodku, čiže najlepšie pri východe z parkoviska. To, že je pravé poludnie a zapnuté svetlá vás na ceste zvýraznia asi ako vojaka maskáče pri pochode lesom, nie je vôbec zaujímavé.), no a nezabudnime na naše obľúbené: nedovolené odbočenie a otáčanie sa. Ak pri tom prípadne prejdete cez plnú čiaru, máte o „zárobok“ postarané, lebo veď, čo ak by náhodou pukla… Čo na tom, že naša infraštruktúra je vybudovaná tak, že ak pri výjazde z Bratislavy zabudnete odbočiť, ste nútený pokračovať niekoľko kilometrov opačným smerom, veď v Trnave stojí parádny kruháč, ktorý vás bez problémov navedie nazad. Ak ale nie ste vyložene kriminálny živel, ktorý sa bezcharakterne dopúšťa hore uvedených zločinov, nemusíte mať strach, že by ste sa počas rozhovoru s dobre naladenými príslušníkmi rádu Slovenskej dopravnej pohromy nudili.

policeVýcvik slovenskej polície – z tohto videa zomriete od smiechu!

Chlapci majú v talóne hneď niekoľko ďalších žartíkov, za ktoré si určite radi priplatíte.  Veď to poznáte, pokecať sa dá o čomkoľvek – pásy, lekárnička, dokonca sa môžete stretnúť aj s parkovaním v protismere. Jednoducho auto sa má kukať správnym smerom a nie čumákovať dozadu. Čo je ale pri vedení motorového vozidla podľa chlapcov najdôležitejšie, je vaša schopnosť predvídať, pričom je, samozrejme, úplne jedno, že čo. Či už vám do cesty mimo zebry vletí babka náhliaca sa do supermarketu po zlacnenú krkovičku, ktorá na pulte už pridlho navádza na vzburu vedľajší salám, alebo cicu, ktorá v šesťdesiatke skočí na brzdy, lebo pri prechádzaní okolo semaforu blikla oranžová, mali ste predvídať. Inak na chlapcoch treba oceniť aj pekný vzťah k zvieratkám, neraz so sebou vezmú vyvetrať aj služobného psa, veď nakoniec  viac hláv, viac rozumu, všakže.

Tak vidíte, že skutočne sa niet čoho obávať a chlapci vás radi obveselia bločkom, nech už jazdíte akokoľvek a cestujete kamkoľvek. Prajeme vám železné nervy a veľa šťastných kilometrov.

Autor: Alabuk