Samovražda patrí medzi témy, ktoré u ľudí vyvolávajú najrôznejšie otázky. Prečo si niekto chce vziať život? Je to nevyhnutné? U drvivej väčšiny ľudí je samovražda minimálne nepochopiteľná. Zaujímavé je, že v niektorých štátoch bola v minulosti dokonca trestným činom! V ktorých krajinách je ale podľa celosvetových štatistík najviac úspešných samovrážd? Niektoré zaručene prekvapia!Svetová zdravotnícka organizácia každoročne vydáva najrôznejšie štatistiky týkajúce sa zdravia, chorôb a všetkých ukazovateľov s tým súvisiacich. Jednou z tých smutných, no nevyhnutných, je aj bilancia samovrážd. My sme výsledky spracovali do tabuľky a tá hovorí za všetko!

d56

Vysvetlivky:

A= Poradie
B= Krajina
C= Počet úspešných samovrážd na 100 000 obyvateľov
D= Priemerný počet obyvateľov na jedného samovraha

 

Z tabuľky teda vyplýva, že ak by sme zobrali do úvahy takú Bratislavu, ktorá má približne pol milióna ľudí, tak zatiaľ čo u nás na Slovensku by v nej samovraždu spáchalo ročne asi 50 ľudí, v susednom Česku 62 v Guayane až 221 a v takej “saudskoarabskej” Bratislave len dvaja ľudia.

Zdroj: wikipedia | Foto: wikipedia

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba