Keďže žijeme v dobe, kedy je čoraz menej zriedkavým javom byť „single“ a mnohí z nás majú problém nájsť si tú pravú partnerku na celý život, rozhodli sme sa, že vám s výberom tej správnej buchty trochu poradíme. Iste, klasik síce hovorí „muž bez ženy, ako ryba bez bicykla…“, no napriek tomu občas podliehame mladíckej nerozvážnosti a uvažujeme nad tým, že by nebolo zlé nájsť si dlhodobejšiu známosť, prípadne stálu partnerku. Niečo také sa väčšinou začne ukazovať ako problém po 25. roku života. Dovtedy nám totiž bolo jedno, akú cicu zbalíme, hlavná vec, že je pekná a nech sa za ňu človek nehanbí, keď otvorí ústa. Lenže, čím je človek starší, tým viac stúpajú aj jeho nároky. Už v začiatkoch, na základe správania sa prípadnej partnerky, vieme jasne identifikovať, kam by sa mal vzťah uberal, vieme čo nám prekáža a čo nie sme ochotní tolerovať. Ako hovorievajú staré matere – “človek by sa mal ženiť kým je mladý a sprostý, lebo ak tak neurobí za hlúpeho rozumu, neskôr to už bude problém”.

33910 dôvodov, prečo sme neraz aj po tridsiatke stále single

Jedným z hlavných indikátorov, ktoré vám môžu dopomôcť  k šťastnému vzťahu, je vek partnerky. Tu si treba jasne uvedomiť, čo od nového vzťahu očakávate. Ak hľadáte niekoho na súlož, je dobré uprednostniť staršiu partnerku, teda v prípade, že vám ťahá na tridsiatku, mala by byť dotyčná približne vo vašom veku, prípadne môžete skúsiť udržiavanú štyridsiatničku. Jednak ženy v takom veku už dobre vedia, čo robiť, v tomto období sú obzvlášť nadržané, a nakoniec slovami nemenovanej kamarátky „viem, že veľa milencov už mať nebudem, tak sa to snažím robiť ako poslednýkrát v živote“. Ak ale hľadáte partnerku na dlhší časový úsek, prípadne nebodaj matku svojich budúcich detí, bude lepšie, ak siahnete po nejakom tom mladšom kúsku. Aj v tomto prípade však treba baby rozdeliť na dva tábory. V tom prvom sú kvočky, ktoré majú povedzme medzi 23 až 25 rokov, pracovne ich nazvime dospeláčky, no a v tom druhom mladé cicušky, ktoré práve maturujú. Oba tábory majú svoje výhody, ale aj úskalia.

Python molurus

Pri dospeláčkach máte výhodu lepšieho súlož, väčšej duševnej vyzretosti a, samozrejme, debaty s nimi budú pravdepodobne tiež o niečo zaujímavejšie ako s 18-ročnou cicou. Takéto baby už pravdepodobne majú aké-také pracovné skúsenosti, možno dokonca skúsili starať sa o seba samé a ich celková predstava o živote je zväčša reálnejšia a viac zhodná s tou vašou. Ich nevýhodou však je, že sú podstatne náročnejšie, majú tendenciu zoznamovať vás s celou svojou rodinou, tlačiť vás do detí a v neposlednom rade sa musíte zmieriť s faktom, že cez posteľ sa im premlel už nejeden chlap.

Mladé cicušky vám do života privedú zaujímavé osvieženie, jednak sa pri nich po práci celkom slušne zrelaxujete, pretože ich mladé hlavičky nie sú zaťažené skutočnými problémami a tiež sami budete mať pocit, že ste o niečo mladší a všetko bude odrazu „cool“. Výhodou je aj to, že dievča ešte nemá celkom jasno v tom, ako to vo vzťahu chodí a tak ju do istej miery budete môcť vyformovať tak, ako sa to páči vám a máte celkom slušnú šancu, že budete jej prvý. To všetko znie síce fajn, ale ak sa rozhodnete začať žiť s takto mladým dievčaťom, musíte akceptovať aj isté negatíva. Po prvé dievča ešte nezažilo skutočný život, a tak jej budete musieť čiastočne suplovať otca a tak trochu ju vychovávať, tu sa môžete stretnúť s trucovaním a detskou jedovitosťou. Navyše sa o seba pravdepodobne nebude vedieť postarať a v prípade, že má ambície študovať, musíte sa zmieriť s faktom, že jediným príjmom v rodine budete vy sám. Tak isto treba rátať s tým, že takto mladé dievča si ešte nepreskákalo etapu života pozostávajúcu zo žúrov, diskoték a flámov, takže zabudnite na to, že si cez víkend otvoríte pivko a pozriete v telke futbal. Viac negatív plynúcich zo vzťahu s mladšou babou sa dozviete v článku 8 dôkazov, že vzťah s mladšou ženou vás totálne zruinuje!.

No a keďže ste si už teraz vedomý všetkých plusov i mínusov prípadných partneriek, neostáva nám nič iné, než vám zaželať pri výbere šťastnú ruku.

Autor: Alabuk