V  druhom dieli o starých hrách si predstavíme ďalších 5 hier rôznych žánrov. Pamätáte sa ešte na ne? A ktoré z nich ste hrávali?Neighbours from Hell /Neighbours from Hell 2 (2003/2004)

Neighbours from Hell

Keď sme boli malí, radi sme sa zabávali na účet našich susedov. Zvončeky fungovali jedna radosť a pokým náš sused-dôchodca prišiel ku dverám, nás už nebolo. Skúsenosť s tým mali rozhodne aj vývojári logicko-zábavnej hry Neighbours from Hell. Hlavnou postavou je mládenec Woody, ktorému život strpčuje jeho sused Mr. Rotttweiler. Vypasený dôchodca s ružovými papučkami a obočím ako Brežnev má pomocníkov, ktorými sú jeho pes a papagáj. V druhom pokračovaní je na dovolenke a pomáha mu aj mama. Vášmu hlavnému nepriateľovi kladiete rôzne pasce, ktoré musíte uložiť v časovom limite a čo najviac ho naštvať. Skvelá oddychovka na precvičenie logiky s tou správnou dávkou humoru!

Prince of Persia (1989)

Prince of Persia

Nesmrteľná 2D plošinovka, ktorú si pamätá snáď každý, kto hrával počítačové hry. Vžívate sa do postavy princa, ktorý má za úlohu zachrániť perzské kráľovstvo od zlého vladára Jaffara, ktorý uväznil Sultánovú dcéru. Lovestory ako sa patrí! Vybavený ostrým mečom sa púšťate do boja s nepriateľmi, priepasťami, nástrahami a kostlivcami. Ak si potrebujete doplniť život, pomôžu vám fľaštičky. Hra pozostáva z 12 úrovní, ktorými sa musíte prebojovať až k vytúženému cieľu.

Tekken 3 (1998)

Tekken 3

Yoshimitsu, vygélovaný blondiak Paul Phoenix, capoerista Eddy Gordo, Jin, Hwoarang a legendárny robot Gun Jack. To sú bojovníci nášho mládí. Kvôli hre Tekken 3 sme sa stretávali u kamošov s konzolou PlayStation 1, urobili si dobré papaníčko a hrali do nemoty. Stavíme sa, že ste pri tejto hre dokázali stráviť hodiny a hodiny, tak ako my. Jej úspech dokazuje aj fakt, že sa stala 5. najlepšie predávajúcou hrou všetkých čias na PlayStation 1. Neoddeliteľnou súčasťou bol mód, keď ste šli po ulici, mlátili nepriateľov, zbierali mäso, aby ste doplnili život a snažili ste sa prebojovať až k bossovi.

Need for Speed (1994)

Need For Speed 1994

Rýchle autá, hlasná hudba a k tomu pekné ženy. Kto by nepoznal závodnú hru Need for Speed, ktorá sa už dočkala aj filmového spracovania? Na rozdiel od dokonalého spracovania poslednej časti s podtitulom Rivals, prvá časť tejto skvelej série by nás v dnešnej dobe už veľmi neoslovila. Najmä nevkusná kockovaná grafika. Avšak na svoju dobu táto hra doslova očarila 3D modelmi krajiny a automobilov, realistickými zvukmi a hudbou. Nuž ako sa hovorí, vývoj nezastavíš a nám už zostanú len tie najlepšie spomienky na prvý počin zo série Need for Speed z roku 1994.

Age of Empires (1997)

Age of Empires 1

Pravdepodobne najznámejšia strategická hra tých dôb. Ako v každej správnej stratégií, aj tu máte na začiatku výber starovekej civilizácie, ktorú budete ovládať. Svoju ríšu rozširujete za pomoci pracovníkov a vojenských jednotiek na suchu aj na mori. Cieľom je zničiť svojich protivníkov, ktorí sa pokúšajú zničiť vás. Age of Empires sa stala jednou z najčastejšie hraných sieťových hier na konci 90. rokov 20. storočia. Novodobých profíkov na počítače zrejme zaskočia minimálne požiadavky, ktoré sú nasledovné: 90 MHz CPU, 16MB RAM, 80MB HDD. Čo na to poviete? My vravíme – za málo peňazí veľa muziky!