Do konca roka ostávajú necelé dva týždne. Pre niekoho je to pár dní do Vianoc, pre nás v redakcii tento dátum znamenal niečo úplne iné, a to premiéru dlho očakávaného siedmeho filmu Star Wars.Force Awakens prišlo do kín po dlhoročnom čakaní a čakanie sa oplatilo. Dej filmu sa odohráva pár rokov po zničení Hviezdy smrti a George Lucas vás rovno hodí do deja kedy neviete nič o tom, čo sa práve odohráva. Nový zástupca temnej strany Kylo Ren sa objavil hneď v prvých minútach filmu, kedy s partiou stormtrooperov zničili tábor Odboja a my sme mohli len čakať čo sa stane ďalej. A ak dúfate, že vám tu vysypem celý dej tak sa mýlite, pretože dnes večer by ste mali zasadnúť pred plátno.

Nový film, nové hlavné postavy. Ren, Finn, Kylo sú nové tváre tohto filmu, ktoré majú akú-takú spojitosť s tými starými. Mňa osobne trochu zarazilo ich herecké obsadenie, hlavne herecký výkon Davida Drivera, ktorý bol bez masky skôr na smiech. Z Daisy Ridley išla väčšia hrôza, než z predstaviteľa temnej strany.

Celkový dojem z filmu hodnotíme kladne a keď si myslíte, že po prvej polovici filmu už nebude nič, čo by vás mohlo prekvapiť, mýlite sa. Film mal veľa dejových zvratov a hlavne ja osobne som našiel pár nezrovnalostí, ktoré sa nezhodujú s mytológiou Star Wars, hlavne čo sa hlavných postáv týka. Dúfam, že tvorcovia to urobili zámerne, aby to nebolo také predvídateľné a hlavne, aby to nebola tá istá zápletka, ktorá sa už raz v sérii Star Wars objavila.

PS: Film skončil tak, ako som očakával a ostala len jedna otázka,“čo ďalej?“