Z každého rohu sa na vás v poslednej dobe rúti výraz hipster. Ten je hipster, tamten tiež, ak žijete v hlavnom meste, je problém vôbec hipstera nestretnúť. Pri pohľade na hipstera máte pocit, akoby ste sa dostali do akejsi časovej slučky medzi minulosťou a budúcnosťou. Aké zmeny musíte absolvovať aby ste sa stali jedným z nich? 

Všetko, čo ste doteraz nosili vyhoďte

Presne tak, budete potrebovať kompletne nový šatník. Pozrieme sa naň netradične, odspodu. Zabudnite na elegantné topánky. Budete nosiť najmä ťažké kožené pracovné boty, asi preto, že sú akože drsné. Ak sú nové, pokojne ich zopárkrát prejdite autom, privrite dverami skrine, dajte jemne obhrýzť svojmu psovi, skrátka, aby vyzerali, že život hisptera je samé poleno a vy ho zvládate aj napriek prekážkam.

Skinny rifle, áno, to sú tie, do ktorých sa neviete navliecť a potom ich neviete vyzliecť. Presne tie budete potrebovať. Vaše náradie sa vám nepoďakuje.

Kúpte si kopu staro vyzerajúcich tričiek, prípadne vytiahnite z archívu tie, ktoré ste v minulosti odsúdili ako vypraté a nenositeľné. Teraz sú presne tým, čo chcete. Doplniť ich musíte, nie môžete, ale musíte kockovanou flanelovou košeľou, ideálne v kombinácií čierna a červená. Ak by bolo chladno, hoďte na seba minimálne o dve čísla väčší sveter, to je ideálna veľkosť.

Nezabudnite na základné doplnky ako okuliare s hrubým rámom (žiaden hrubý rám, ktorý ste mali doteraz nie je dostatočne hrubý). Ak nosíte slnečné okuliare, vyberajte zásadne retro kúsky, plastové, okrúhle, určite nie cyklistické z pumpy, ktoré ste nosili doteraz. Tie hipsterov zabíjajú!
hipster look

Brada, bez brady to nepôjde

Správny hipster trávi hodiny starostlivosťou o to, aby vyzeral, že sa o seba nestará, brada je teda nutnosťou. Neodporúčame nechať jej zjav úplne na prírodu, chcete vyzerať ako dokonalý hipster, nie bezdomovec s artičokou na fúzoch. Navštívte dobré holičstvo, kde vám poradia, ako na to a pripravte sa, že vaša brada bude potrebovať viac starostlivosti ako priemerné zvieratko. Česať, zastrihávať, umývať, pridajte olejčeky, balzamy a ste zhruba v cieli.

Keď už budete v holičstve a nie ste zástancom účesu “áno, sú v tom vši”, dajte si spraviť účes v klasickom štýle z čias džentlmenov, ktorí jazdili na koňoch a účty si vybavovali streľbou po rozkopnutí lietajúcich dverí v salóne. Dlhá, dozadu ulízaná ofina, dokonale vyrovnaná. Boky krátke, dlhé, to je v podstate nepodstatné. Na gél zabudnite, nie ste diskáč z dediny, potrebujete pomádu. Áno, pomáda stále existuje a na trhu je ich viac, ako by ste si vedeli prestaviť.

cover

Ťažký život hipstera

Počas toho, ako vám budú v holičstve vytvárať adekvátny účes, môžete v zrkadle trénovať seriózny, priam vážny pohľad. Naučte sa pozerať tak, akoby ste si na pleciach nosili ťažké bremeno, no nie smutne, vážne, nie ste dorezaný emák, ste hipster. Z čoho budete taký utrápený? Zo starostí o planétu Zem, o zničenú prírodu, o to či vám doma vyrastú vaše paradajky (nebudete predsa kupovať v supermarkete neekologické chemizované, to nie)? Vždy so sebou noste zápisník a ceruzku, ideálne starý, s koženým obalom, kde si budete zapisovať nápady ako zachrániť svet, kresliť, chcete vyzerať intelektuálne a kreatívne. Ak by ste mali všetkého plné zuby, sadnite na svoj retro bicykel po prastarom otcovi, nasaďte si slnečné okuliare ako Lenon a odpracte sa pod strom do prírody.