Krátka cesta za veľkým snom. Tak znie podtitul nového slovenského filmu Stanko.S jarou prichádza do kín pôvodná slovenská road movie, ktorá vás prostredím slnečného Talianska perfektne navnadí na leto, no najmä zaujme pútavým príbehom Stanka a mladej dievčiny.

Príbeh o Stankovi, ktorý roky pracuje na talianskych farmách, no stále sa nevie dostať z dlhov. Peňazí niet, ochotných veriteľov taktiež nie. Stanko však dostane poslednú šancu, a to previezť dievča zo Slovenska do Talianska. To však ani netuší, ako sa cesta zamotá potom, ako s týmto návrhom súhlasí.

Slovenský nízkorozpočtový film má už za sebou aj svetovú premiéru v súťažnej sekcii 31. ročníka Medzinárodného filmového festivalu vo Varšave (Warsaw Film Festival 2015) a taktiež sa stihol predstaviť aj v susednom Česku, kde bol odpremiérovaný v polovici marca v Prahe na Febiofeste. Slovenskí diváci ho mohli po prvýkrát zhliadnuť len včera, kedy otváral Týždeň slovenského filmu. V kinách sa objaví už 14. apríla 2016.

Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Jakub
Sleduje témy, ktoré hýbu svetom. Žije autami, technikou, ženami. Žije na webe a prináša informácie o všetkom, bez čoho sa žiaden náš čitateľ nezaobíde.