Pôsobí ako z Bondovky, no je skutočný. A šialene drahý!

Pretvoriť do super luxusnej podoby jachtu, auto, vlak alebo lietadlo, nie je nič prekvapivé. Šokujúcich interiérov so vzácnymi materiálmi je toľko, že často nadchnú skôr objednávateľa než širšie publikum. Avšak stále je tu zopár možností, ako luxusným tuningom vyraziť dych poriadnemu zástupu ľudí. Stačí vziať dopravný prostriedok, ktorý máte zafixovaný skôr ako nutné zlo na prepravu a zariadiť ho ako superluxusnú vilu. Napadá vám zopár možností? Medzi inými ste si istotne spomenuli aj na vrtuľník.

Bell 525 Relentless je v súčastnosti jeden z najvýkonnejších, najpremakanejších a naj sci-fi civilných vrtuľníkov na trhu. Dosiahne rýchlosť až 286 kilometrov za hodinu a na jediné natankovanie preletí 925 kilometrov. Kokpit vyzerá doslova ako zo sci-fi filmov. Ide totiž o prvý vrtuľník s fly-by-wire, teda so systémom, ktorý stroju umožňuje lietať bez pilota. Tento systém sa už celkom bežne montuje do lietadiel, no nikdy nie je úplne identický. A tak špecifikovať, čo presne fly-by-wire všetko zvládne, je pomerne náročné. Dôležité je povedať, že aspoň pri lietadlách perfektne zvláda automatické vyrovnávanie. Vrtuľník je primárne vyvíjaný na operácie spojené s ťažbou ropy.

Vrtuľník je v ponuke aj vo verzii VIP a v skutočnosti tá spôsobila poprask okolo tohto lietajúce zázraku. Kabína pre cestujúcich má totiž viac ako 8 metrov štvorcových a je možné ju zariadiť všemožným luxusom a high end hračkami, ktoré by ste hľadali v lietadlách a určite nie vo vrtuľníku. Vybavenie na obrázkoch je len jeden z variantov. Otočné luxusné posedenie až pre 8 ľudí v konferenčnej verzii, luxusné materiály alebo minikuchynka hovoria zrejme za všetko.

Pekná hračka, čo poviete? Bohužiaľ, predschválený úver z debetnej karty vám stačiť nebude. Neoficiálna cena, keďže interiér sa môže líšiť kus od kusu, je okolo 13,6 milióna eur. No keby ste sa predsa len stali šťastným majiteľom, určite pošlite seflie!

Untitled-1 Untitled-2 Untitled-4 Untitled-5

Zdroj l Foto: maxim.com, robbreport.com