Kamil je 35-ročný úspešný muž žijúci v zahraničí. Má priateľa, množstvo kamarátov, prácu snov. Ešte pred takými desiatimi rokmi však pomýšľal na samovraždu. Dôvod? Už nevládal pred svetom tajiť, že je gay.Skúšal to aj s babami

“Svoju orientáciu som na strednej ešte neriešil. Nemal som síce babu, ale chlapcov som vnímal len ako kamarátov a nejako som sa nezamýšľal nad tým, či náhodou nie som teplý. Potom som šiel na výšku. Skúšal som to s niekoľkými dievčatami, v posteli mi to celkom fungovalo, len som nechápal, prečo som sa nikdy do žiadnej nezamiloval. Dokázal som s nimi síce spať, ale nevedel som si predstaviť, že by som mal mať s nejakou normálny vzťah,” začal svoje rozprávanie. Ešte stále si však nepripúšťal, že s jeho orientáciou nie je všetko v poriadku.

alfasamec

Zviedol ho Američan

Zlom nastal, keď na niekoľko mesiacov odišiel do Ameriky. Zoznámil sa tam s chlapíkom, pri ktorom sa mu hneď od začiatku podlamovali kolená. Bolo len otázkou času, kedy sa spolu ocitnú v posteli. Keď k tomu došlo, Kamil konečne pochopil, kto vlastne je. Jeho americký milenec bol ženatý, mal dospievajúceho syna a toto bola taktiež jeho prvá intímna skúsenosť s mužom. Neskôr sa Kamilovi priznal, že už dlho tušil, že je na chlapcov, ale kvôli rodine sa snažil ovládať. Po intímnom zblížení s mladým Slovákom sa rozviedol.

Nepomohol mu ani psychiater

“Keď som sa vrátil na Slovensko, myslel som, že sa zbláznim. John mi strašne chýbal, žiarlil som naňho, bolo to hrozné. Okrem toho som nemal komu o svojom trápení povedať. Pomýšľal som na samovraždu, lebo som nemal silu takto žiť ďalej,” vracia sa Kamil do bolestivej minulosti. Vyhľadal aj pomoc psychiatra. Lieky, ktoré mu predpísal, ho trápenia nezbavili. Akurát z nich bol malátny a ešte nešťastnejší. “Žil som len s mamou, s ktorou som si vždy rozumel, tak som jej napokon povedal, čo je vo veci. Hoci to bolo ťažké, napokon ma pochopila a akceptovala, že má syna homosexuála. Okrem toho som mal jednu super kamošku, ktorá moju orientáciu vycítila ešte skôr, ako som jej čokoľvek povedal. Rovno sa ma opýtala, či by som jej na rovinu vyklopil, keby že som teplý. Pred ňou som nemusel nič skrývať. Dokopala ma k tomu, aby som vypadol zo Slovenska a žil si svoj život,” spomína Kamil. Medzitým sa so svojím americkým milencom rozišiel a na internete spoznával ďalších podobne orientovaných mužov.

gay

Priznanie na Facebooku

V súčasnosti pracuje ako stevard v istej leteckej spoločnosti a žije v Španielsku. “Mal som viacero vzťahov, ktoré príliš dlho nevydržali, tak dúfam, že s mojím terajším priateľom nám to bude klapať,” usmieva sa úspešný muž, ktorý si život užíva plnými dúškami. Kedysi sa obával odsúdenia okolia, dnes sa z toho už len smeje. “Keby som sa mal celý život pretvarovať a hrať na heteráka, asi by som to tu skôr alebo neskôr fakt zabalil. Takto by som už žiť nemohol.” Pred viac ako rokom sa k svojej orientácii otvorene priznal aj na Facebooku. „Všetci moji priatelia reagovali v pohode. Mne blízki ľudia ma majú radi takého, aký som. A ostatní sú mi ukradnutí,” priznáva.

Skrytí homosexuáli sa hrajú na alfa samcov a vzorných manželov

Nás zaujímalo, prečo je podľa neho časť spoločnosti na homosexuálov taká alergická. „Niekedy sa ani nedivím. Teplého si každý predstavuje ako zženštilú afektovanú kreatúru. Poviem to rovno – takých nemám rád ani ja. My sa nepusinkujeme a nepredvádzame na ulici ako títo. Sme normálni chlapi, tak aj vyzeráme, akurát nás nepriťahujú ženy, ale muži.” Kamil sa so svojou homosexualitou vyrovnal, ale ako sám povedal, na konzervatívnom Slovensku žije veľa mužov, ktorí majú problém priznať si svoju orientáciu sami pred sebou a hlavne pred okolitým svetom. “Viete, koľko chlapov sa tvári, že sú na baby, striedajú jednu za druhou, hrajú sa na alfa samcov a pritom sú skrytí homosexuáli? Viete, koľkí sa dokonca oženia a majú deti? Neverím, že ich ženy môžu byť s nimi šťastné. Skôr či neskôr vycítia, že niečo nie je v poriadku. Niektorí, naoko vzorní manželia, podvádzajú svoje manželky s chlapmi, iní to nevydržia a rozvedú sa. Toto všetko robia teplí zo strachu, že ich okolie odsúdi. Nedivím sa, že mnohí končia v rukách psychiatrov. Sám som to zažil, takže viem, o čom to je.”

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrea
Milujem život, šport, hudbu, zvieratá, prírodu, knihy. Fascinujú ma zákutia ľudskej duše a medziľudské vzťahy. Veľmi rada jem a dlho spím. :-)