Viete si predstaviť, že ste niekde úplne mimo mesto a napojíte sa na WiFi? To nie je sen budúcnosti, ale technologicky reálne uskutočniteľná vec, na ktorej pracujú viaceré spoločnosti. O internete „z oblakov“ naznačuje nie len Microsoft, ale aj Google a dokonca aj Facebook.Jeden užívateľ si všimol stránku microsoftwifi.com patriacej spoločnosti, ktorá ma na svedomí globálne najpoužívanejší operačný systém pre počítače – Windows. Stránku, ktorá obsahovala aj konkrétnejšie informácie, však medzičasom Microsoft uzavrel pred verejnosťou a momentálne na nej možno nájsť iba informáciu, že stránka bude čoskoro spustená.

Oficiálna tlačová správa spoločnosti však hovorí:

„Môžeme potvrdiť, že pracujeme na novej službe, ktorá nesie meno Microsoft WiFi. Tá poskytne bezproblémové pripojenie miliónom ľudí a my sa nemôžeme dočkať, kedy sa s vami podelíme o ďalšie informácie.“

Microsoft WiFi Bench
Tento obrázok ilustruje technológou Microsoft WiFi Bench. Wifi v lavičkách.

WiFi sieť od Microsoftu má byť prevádzkovaná pomocou rôznych poskytovateľov. Bude, samozrejme, kompatibilná so všetkými známymi platformami (iOS, Windows, Android, tak ako bežné WiFi), no zdarma nebude. S najväčšou pravdepodobnosťou ju budú mať predplatenú firmy využívajúce Balík Microsoft Office 365 vo verzii Enterprise zdarma, za poplatok bude zrejme k dispozícii so službou Skype WiFi.

Či bude táto wifina dostupná aj bez služby Skype a kedy by mala byť sieť spustená, zatiaľ softvérová spoločnosti neprezradila. Ktovie, kedy také niečo príde k nám?

Správu priniesol: itnews.sk