Turínsky Juventus si na dres prišíva striebornú hviezdu. Včera po dramatickom súboji na Olympijskom štadióne v Ríme porazil Lazio 2:1 a po desiatykrát v histórii si odnáša trofej aj z talianskeho derby.

Rýchla akcia v štvrtej minúte, keď skóre otvoril domáci Stefan Radu, nenechala na odvetu dlho čakať a v 11. minúte dorovnal obranca Juventusu Giorgio Chiellini na 1:1. Rozhodujúci gól vsietil až v nadstavenom čase útočník Starej dámy Alessandro Mattri a tímu tak zabezpečil druhý prestížny titul tejto sezóny.

mattri gol

Túto trofej pritom Juventus vyhral naposledy v roku 1995 pod vedením Marcella Lippiho, ktorý tentoraz asistoval v úlohe diváka. Dôležitý zápas si nenechal ujsť ani predošlý tréner Antonio Conte a do hľadiska zasadol dokonca prezident republiky Sergio Mattarella. Išlo o jeho vôbec prvú návštevu štadióna po zvolení za hlavu štátu.

Pod vedením Massimiliana Allegriho prežíva Juventus fantastickú sezónu. Okrem čerstvého úspechu v Talianskom pohári si nedávno (už štyri zápasy pred koncom ligy) po štvrtýkrát v rade pripísal triumf v Sérii A – s rekordnými 23 víťazstvami a neprestreľnou obranou. Víťazstvo v domácej lige má však stále trpkú príchuť, keďže fanúšikovia a predstavitelia klubu stále vedú spor so zástupcami futbalovej federácie o to, koľko trofejí Série A má vlastne Juventus na konte. Škandál s predanými zápasmi v talianskej lige v roku 2005 totiž pripravil tím hneď o dva tituly a potrestal ho preradením do B skupiny. A tak, zataľ čo priaznivci Starej dámy oslavovali 33 scudetto, oficiálne futbalové autority hovoria len o 31. prvenstve.

Nech už sú názory akékoľvek, pravdou je, že Juventus dokazuje, že je silným tímom s veľkými ambíciami a žne jeden úspech za druhým. Hráči Starej dámy však momentálne veľa času na oslavy nemajú. Čaká ich tretia náročná úloha, keď ich sily preverí FC Barcelona 6. júna vo finále Ligy majstrov v Berlíne.