Futbal patrí medzi najobľúbenejšie témy mužských debát a hádky o Ronaldovi a Messim nikdy nevyjdú z módy. Vždy sa jedna strana prikloní k Messimu a jeho Barcelone, zatiaľ čo tá druhá na stranu Ronalda a Realu Madrid.

Mnohí hovoria, že Ronaldo je najkomplexnejším hráčom všetkých čias, ktorý vie strieľať góly oboma nohami i hlavou. Zastávajú názor, že práve hlavičky a neskutočný výskok z neho robia toho lepšieho. Messiho výhodu je jeho neskutočný dribling a to, že je prakticky neodstaviteľný od lopty. My sme sa však týchto dvoch pánov rozhodli porovnať v tom, v čom sa porovnať dajú – v počte strelených gólov. Ak by sme ale vlastnoručne tieto štatistiky neurobili, asi by sme neverili! Oni sú takmer totožní!

V čom spočívalo porovnanie? V počte gólov, v počte odohratých zápasov a počte strávených minút na ihrisku. Aby sme boli objektívni, všetko sme hodnotili od sezóny 2009/2010, kedy prišiel Ronaldo do Španielska.

Toto sú výsledky našej analýzy:

Ukazovateľ Lionel Messi Cristiano Ronaldo
odohraté zápasy 266 260
strelené góly 285 279
počet odohratých minút 22410 22360
góly na zápas 1,071 1,073
čas potrebný na gól 78 min 38 sek 80 min 8 sek

 

Potrebuje to vôbec nejaký komentár? Osem rokov na najvyššej úrovni s tak neuveriteľnými štatistikami? Viac ako gól na zápas? Obaja sú géniovia! Určite vás neprekvapí ani to, že aj Ronaldovi, aj Messimu sa počas siedmych kompletných sezón podarilo streliť šesťkrát nad tridsať gólov, z toho po trikrát nad štyridsať gólov.

Viac športu nájdete na ŠportovýMagazín.sk >>> TU

Foto: YouTube