Kari Poikolainen je expert na alkohol, ktorý pôsobil vo Svetovej zdravotníckej organizácii. Náplňou jeho práce bolo skúmať súvislosť medzi pitím alkoholu a zdravím človeka. Výsledok bol šokujúci.Poikolainen dospel k záveru, že alkohol má na ľudský organizmus nepriaznivý vplyv len v prípade, keď človek vypije viac ako päť pollitrov piva alebo liter vína denne. Dokonca vyšiel s odvážnym tvrdením, že denné požitie tohto množstvo alkoholu je zdraviu prospešnejšie, ako keď sa ho človek vzdá úplne. “Dôkazy hovoria jasne. Normálne pitie alkoholu je lepšie ako úplná abstinencia, a naopak, silné pitie alkoholu je horšie ako abstinencia,” zdôraznil svetovo uznávaný vedec.

Opilec

Proti jeho tvrdeniam sa ostro ohradila napríklad Julia Manningová z organizácie 2020Health. Ako povedala, Poikolainenove závery nie sú podložené serióznymi dôkazmi. Podľa nej je alkohol toxín a riziká jeho požívania sú určite väčšie ako jeho priaznivé účinky. Čo si o výsledkoch výskumu myslia odborníci pôsobiaci v zariadeniach, kde sa zo závislosti liečia alkoholici, si môžeme len domyslieť. Alkohol sa totiž podpísal pod množstvo tragédií, rozpadnutých rodín a z tých, ktorí mu totálne podľahli, urobil ľudské trosky.

Foto: Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrea
Milujem život, šport, hudbu, zvieratá, prírodu, knihy. Fascinujú ma zákutia ľudskej duše a medziľudské vzťahy. Veľmi rada jem a dlho spím. :-)