Lionel Messi je futbalovou hviezdou prvej veľkosti. Celú svoju profesionálnu kariéru spojil so španielskym veľkoklubom FC Barcelona, v ktorej drese debutoval už ako 17-ročný odchovanec jej slávnej akadémie La Masia, kde nastúpil v roku 2001. V roku 2006 taliansky veľkoklub Inter Miláno, ktorý bol vtedy na výslní, poslal do Barcelony závratnú ponuku vo výške výkupnej klauzuly v Messiho zmluve. Tá mala vtedy hodnotu šialených 150 miliónov eur. Messi tak po svojom druhom španielskom titule a prvom triumfe v Lige majstrov mohol odísť a nikdy by sa tak nestal legendou Barcelony. A možno ani svetovou megastar, veď nejednému hráčovi zlý prestup zhadil skvelé vyhliadky na jedinečnú kariéru.

Lionel Messi sa však po dlhších rozhovoroch s vedením katalánskeho giganta a so svojim otcom rozhodol, že ostane verný klubu, ktorý ho do veľkého futbalu priviedol. Následne bola klauzula zvýšená na 250 miliónov eur.

Argentínsky fenomén tak dodnes pôsobí v jednom a tom istom klube, za ktorý strelil astronomických 507 gólov, pričom pri pohľade na jeho vek sa dá hovoriť ešte o pár rokoch na najvyššej úrovni. Celkovo získal s Barcelonou 29 trofejí, ku ktorým pridal obrovské množstvo trofejí individuálnych. Päťnásobný najlepší hráč sveta bol taktiež nominovaný nespočetne veľakrát do najrôznejších ideálnych zostáv a medzičasom sa z neho stal kapitán národného výberu. Akú kariéru by mal v Interi Miláno, prípadne v iných kluboch však navždy ostane záhadou. 

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk >>> TU

Zdroj: squawka.com | Foto: Twitter