10. september 2018 je pre slovenských fanúšikov zámorskej NHL veľkým dňom, čo sa týka noviniek ohľadom našich reprezentantov. Do slávnej profiligy mieri ďalší hokejista spod Tatier, Tomáš Tatar pre zmenu mení pôsobisko!

Tomáš Tatar vymenený do Montrealu Canadiens

Tomáš Tatar bol dlhé roky stabilným členom zostavy Detroitu Red WIngs, ale počas sezóny 2017/2018 bol vymenený k nováčikovi Vegas Golden Knights za voľby v drafte. V základnej časti nastúpil za „Zlatých rytierov“ dovedna na 20 zápasov s bilanciou 6 bodov (4+2), ďalších 8 duelov pridal v play-off (1+1), kde Vegas dokráčali až do finále proti Washingtonu.

Pred pár hodinami bol však Tomáš Tatar vymenený do Montrealu Canadiens, pričom spolu s ním do najúspešnejšieho klubu v histórii NHL smeruje aj voľba v druhom kole draftu 2019 a mladučký talent Nick Suzuki, ktorý bol draftovaný z 13. miesta v roku 2017 a zatiaľ hráva v juniorskej OHL. Opačným smerom mieri doterajší kapitán „Habs“ Max Pacioretty, ktorému po sezóne končí zmluva a s vedením kanadského mužstva sa nevedel dohodnúť na jej predĺžení.

Michal Čajkovský si vyskúša NHL v drese Caroliny

26-ročný razantný obranca Michal Čajkovský sa dočkal svojej životnej šance a v kempe Caroliny Hurricanes zabojuje o slávnu NHL. Odchovanec bratislavského Slovana mal s „Hurikánmi“ podpísať skúšobný kontrakt, čo znamená, že v kempe pred sezónou bude bojovať o profesionálnu zmluvu s prvým tímom.

Čajkovský strávil posledný ročník v KHL, kde obliekal dres Avtomobilistu Jekaterinburg. So zámorským hokejom má však bohaté skúsenosti, v rokoch 2010-2015 tu totiž pôsobil v juniorskej OHL, následne aj v AHL a ECHL.

Zdroj: Nhl.com, Eliteprospects.com | Foto: Facebook, Instagram