Odo dňa, kedy Slovensko obletela správa o krutej poprave Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, ubehol už mesiac. Vyšetrovatelia verejnosti o stave prípadu zatiaľ veľa informácií nepodali a môže za to aj fakt, že nechcú, aby sa o tom skrz médiá dozvedel páchateľ. Jeden podozrivý sa však už polícii dobrovoľne nahlásil, má to ale jeden podstatný háčik, a to, že od mužov zákona vyžaduje za priznanie sa k vražde túto vec!

Keď expremiér Robert Fico ponúkol milión eur tomu, kto polícii poskytne informácie o vražde, odborníci neverili vlastným ušiam. Milión na stole totiž môže zvádzať verejnosť svedčiť, aj keď takpovediac nemá o čom. Ficov „marketingový ťah“ na dolapenie vraha tak vyšetrovanie prípadu dvojnásobnej vraždy značne skomplikoval.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Na číslo polície už 3. marca zavolal muž, ktorý v medializovanej vražde označil sám seba za podozrivého. Podľa informácií týždenníka Plus 7 dní sa muž predstavil a začal tvrdiť, že práve on je vrah. Polícia ihneď nato vyrazila k domu volajúceho muža a na mieste zistila, že chlapík je evidentne pod vplyvom alkoholu. Zároveň bol ochotný priznať sa k činu, len pod podmienkou, že Fico mu na účet prevedie milión eur.

„Na základe ponuky vyplatenia finančnej odmeny za informácie vedúce k objasneniu páchateľa a motívu vraždy prijala prokuratúra a polícia niekoľko desiatok oznámení od občanov. Nie všetky boli seriózne, ale preverujú sa s rovnakou pozornosťou,“ prokurátor potvrdil pochybnosti o správnosti konania expremiéra, keď za informácie o prípade ponúkol vysokú peňažnú odmenu.

Zdroj: topky.sk | Foto: Facebook