Andrej Sekera je už dlhé roky jedným zo stabilných slovenských hráčov v NHL. Donedávna pôsobil v klube Edmonton Oilers, no to sa v priebehu posledných pár hodín šokujúco zmenilo a slovenský reprezentant si bude musieť hľadať nový klub! 

33-ročný slovenský obranca bol súčasťou organizácie Edmontonu Oilers od roku 2015. Posledné dve sezóny sa však potýkal s mnohými zraneniami, kvôli ktorým odohral dokopy iba 60 zápasov. Vedenie klubu s ním donedávna síce ďalej počítalo, no ako všetci dobre vieme, tak NHL je jeden veľký biznis, v ktorom sa všetko mení zo sekundy na sekundu. A tak v posledných hodinách obletela zámorské médiá informácia o tom, že Andrej Sekera bude vykúpený zo svojej zmluvy.

Sekera mal u Olejárov zmluvu platnú ešte na dva roky a zarobiť si mal v priemere 5,5 milióna za sezónu. Vedenie Edmontonu mu teraz vyplatí dve tretiny výšky jeho zostávajúceho kontraktu a on sa tak bude musieť poobzerať po novom klube. Sekera doplatil hlavne na svoje dlhodobé zdravotné problémy a na to, že Edmonton potrebuje posilniť útok. A voľných 5,5 milióna dolárov sa im v platovom strope náramne hodí. Otázkou teda zostáva, ktorý klub po skúsenom slovenskom obrancovi siahne.

Andrej Sekera najlepšie momenty

https://www.youtube.com/watch?v=iI5tsBNaQbY&t=

Zdroj: Nhl.com | Foto|Video: Twitter, YouTube