Najstaršie remeslo, ktoré to malo v zákone vždy nahnuté. Napriek tomu je rozšírené po celom svete, v každej kultúre a v každom veku. Má vôbec význam, aby bolo nelegálne? Odvážne sa k tejto téme vyjadruje kontroverzná britská sociologička Catherine Hakim.Anglická doktorka tvrdí, že muži majú dvakrát takú chuť na se* ako ženy, u ktorých ide se*uálna túžba vekom smerom dole. Podľa výsledkov štúdií tak vraj chlapom chýba se* vo viacerých krajinách. Preto vyhľadávajú platené služby, najčastejšie s výrazne mladšími prostitútkami. Tvrdí, že práve veľká chuť na se* u mladých slečien je to, čo pánov láka.

Prečítajte si tiež:
Rozhovor so slovenskou exkluzívnou spoločníčkou – alebo ak chcete prostitútkou!

Ona vidí riešenie práve v legalizácii prostitúcie. se* za peniaze považuje za obchod ako ktorýkoľvek iný, podobne, ako keď si zájde muž do reštaurácie na nové menu a nevidí dôvod, prečo ich v tejto aktivite obmedzovať. Severnú Európu a Ameriku pritom označuje za se*-negatívne, kde ľudia nie sú schopní prijať fakt, že se* je tu pre potešenie, nielen plodenie, zatiaľ čo južnú Európu, Japonsko a Čínu za se*-pozitívne kultúry. Inak v ázijských spálňach sa dejú také veci, že se*-pozitívne je dosť jemné slovo.

Na Slovensku sme v tejto otázke skôr konzervatívni a každý druhý Slovák je za úplné zakázanie a trestanie prostitúcie a len každý tretí za jej legalizáciu. Jedno je isté, toto remeslo tu bolo, je a bude. Čo by priniesla jeho legalizácia? Bezpochyby, odvod daní do systému a platenú zdravotnú starostlivosť a tým znížené riziko prenosu chorôb. Ako negatívum však pribudne zvýšená kriminalita (viď Nemecko, kde už zlegalizovaní sú) a zvýšený dopyt po službe, keďže nebude spojená s rizikami. Suma sumárum sa tak bežný našinec dostane skôr do mínusu, lebo z toho, že prostitútka zaplatila daň a zdravíčko jej slúži, aj tak veľa nemá, ale o kriminálnikov a sieťované punčocháče sa bude potkýnať  na každom rohu:)

Zdroj: telegraph.co.uk | Foto: pinterest.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Zuzu
Najradšej má bláznov, taliansku kuchyňu a smiech. Servítku si dáva pred ústa len keď si potrebuje odtlačiť rúž. Píše pre vás o všetkom, čo je zaujímavé, inšpiratívne a provokujúce.