Nevysvetliteľné veci odjakživa fascinujú ľudstvo. Stredobodom záhad je momentálne Mexiko. Na internete sa totiž objavilo video z tamojšieho kostola, ktoré zachytáva sochu Ježiša Krista. V tom sa však stane niečo neuveriteľné – socha otvorí oči!Spomínané video pochádza z kostola v mexickom štáte Coahuila de Zaragoza. Kameraman zachytáva interiér chrámu a v tom sa zameria na sochu ukrižovaného Ježiša. Záber neskôr priblíži, keď v tom zrazu socha otvorí oči! Mnohí ľudia veria, že ide o zázrak. Väčšina však ostáva pri racionálnom myslení a tvrdí, že ide o fotomontáž. Iní zasa tvrdia, že sa nejedná o sochu, ale o živého muža, ktorý upriamil svoj pohľad na kameramana. Miestna diecéza sa k nahrávke odmietla vyjadriť.

Ivan Escamilla, údajne expert na paranormálne aktivity, sa o nahrávke vyjadril ako o pravej. Pre spravodajský web Mirror uviedol, že záznam videlo viac ako 20 špecialistov, rovnako ako kňazi a editori špeciálnych efektov, no nikto z nich na videu nenašiel známky manipulácie či úpravy. Podľa neho je nahrávka pôvodná.

Či sa dá tomuto expertovi veriť, posúďte sami. Bez ohľadu na to, či v zázraky veríte alebo nie, video vyzerá ako podvod. Ku ktorej z verzii sa prikláňate vy? Video je fotomontáž? Je na kríži živý muž? Alebo sa naozaj jednalo o zázrak?

Zdroj: Unilad.co.uk, Mirror.co.uk, YouTube.com | Foto: YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrej
Mal by som sa venovať štúdiu, no radšej prokrastinujem a píšem články. Sorry, mami. Ženy, šport, zábava (toto poradie nezamieňať s rebríčkom priorít...alebo?).