Ilha de Queimada Grande, Snake Island – ostrov, kde ľudská noha vstúpi len zriedka, aj to len s oficiálnym povolením. Prevažné zastúpenie obyvateľstva totiž tvoria hady, konkrétne druh zlatá zmija.

Jedným z najnebezpečnejších miest na Zemi, ktorý naháňa strach už len z obrázkov či videí, je ostrov Ilha de Queimada Grande, v kuloároch nazývaný aj Snake Island. Rozprestiera sa v Brazílii, južne od Sao Paulo a dovolíme si tvrdiť, že nikdy v živote by ste si ho nezvolili za dovolenkovú destináciu ani vo svojich najhorších snoch. Kam by ste sa na tomto ostrove obzreli, tam by ste videli hada. A nie hocijakého, ale druh zlatá zmija, Bothrops insularis, ktorý patrí k najjedovatejším hadom na svete. Môže dorásť až do 118 cm a okrem tohto ostrova by ste ho nenašli nikde inde na svete. Povráva sa, že na 430 hektároch sa nachádza až päť hadov na meter štvorcový. Počas „zlatej éry“ ich tu po sčítaní dokonca žilo až niečo cez 4 000 kusov. Avšak v dôsledku vzájomného kríženia a nedostatku potravín sa tento počet znížil o polovicu a dnes mu hrozí vyhynutie.

snake

Na ostrov môže vstúpiť len námorníctvo alebo vedci obdarení extrémnou dávkou odvahy, ktorá vo väčšine prípadoch chýba v súvislosti s týmto druhom hadov i pašerákom exotických plazov, ktorí by na čiernom trhu za jeden kus  zlatej zmije mohli zarobiť od 7 000 do 22 000 eur. Strach je silnejší a niet sa čomu čudovať, veď toxický jed zlikviduje dospelého muža behom 60 minút, a bohužiaľ, by mu pravdepodobne nebolo nápomocné ani sérum.

Pozrite si dokument o ostrove Snake Island:

Zdroj: .vice.com