Na to, že nás doslova o*rbávajú na každom kroku, sme si už pomaly zvykli. Počnúc zvráteným finančným sektorom, cez nenažrané telekomunikačné spoločnosti, obrovské podvody s žrebovaním lotérie, až po obyčajné párky, ktoré sú naplnené všetkým možným, len nie mäsom. O to viac nás vždy poteší, keď niekto vystúpi z radu a podnikne niečo, čo aspoň čiastočne podrazí nohy týmto vredom na zadku ľudskej spoločnosti.Ak patríte medzi ľudí, ktorí si aspoň z času na čas zapnú televízor, istotne vám neunikli audiotextové súťaže. Samozrejme, treba povedať, že zavolať do tejto súťaže a očakávať, že niečo vyhráte, je veľmi naivné. Vlastne je to isté, ako keby ste nechali Jankovi zo Slovenskej Národnej Srandy postrážiť fľašku borovičky…  Napriek tomu však existuje množstvo dôverčívých ľudí, na ktorých si spoločnosti ako Mediatex radi zgustnú. Princíp týchto TV súťaží je veľmi jednoduchý. Na obrazovke sa zjaví princezná, ktorá má jeden cecek otočený do Boha a druhý do Krista, prípadne chlapček teplý ako letný vánok a vyhlásia súťaž.

sexi osem

Skrátka a dobre Janko alebo Marienka na TV obrazovke vám položia jednoduchú otázku a vy za správnu odpoveď môžete získať sumu niekedy aj v tisíckach eur. Moderátor vás po celý čas vyzýva, aby ste zatelefonovali, pretože sa kráti čas a vy si takú rozprávkovú výhru predsa nemôžete nechať ujsť! Háčik je však v tom, že do televíznej súťaže sa nikdy nedovoláte. Za každým vám zdvihne telefóny automat, ktorý vám oznámi, že ste v žrebovaní a máte to skúsiť znova. Samozrejme, že za každý telefonát vám spoločnosť vystaví mastný účet.

sexi dajto

V Čechách už podobné súťaže zatrhli. Minulý rok totiž podvod oficiálne dokázal moderátor programu “A DOST!” Jan Tuna. Zavolal do súťaže vysielanej na hudobnej stanici OČKO. Na prepojenie do štúdia čakal takmer dve hodiny, aj keď sa do programu počas tohto času nikto iný nedovolal! Samozrejme, počas celej doby moderátor vyzýval divákov, aby sa už konečne ohlásili. Po skončení súťaže Tuna spadol z linky a výsledný účet za tento špás činil 10 000 Kč!

a dost tuna

Ako dnes uviedol denník SME, aj na Slovensku sa konečne našiel hrdina, ktorý sa rozhodol šliapnuť týmto zlodejom na krk! Istý divák, ktorý si želal ostať v anonymite, si posvietil na slovenské relácie “Akčná výhra”, ktorú má na svedomí TV-Dajto a “iQvíz” od TV8. Obe relácie prevádzkuje spoločnosť Mediatex. Od augusta do októbra si divák nahral 60 relácií a začal ich podrobne analyzovať. Vo svojej analýze, rozdelil zistené podvody na tri časti.

V prvom rade spochybňuje, či sa naozaj jedná o náhodný výber volajúcich. Ďalej upozorňuje na fingované telefonáty volajúcich, ktorý zámerne odpovedajú hlúposti, aby motivovali ostatných. Ako dôkaz prikladá sekvenciu, v ktorej mali diváci uhádnuť, že je na obrázku vyfotená Katarína Brichtová. Fingvaný volajúci sa zrejme pomýlil a takmer odpovedal správne. Do telefónu stihol vysloviť Katarína Brich… a spadol z linky. O chvíľočku sa dovolal znova a jeho odpoveď znela Kateřina Brožová… Do tretice uvádza, že podozriví sú aj hráči, korí pravidelne uspejú so správnou odpoveďou v posledných minútach. Vtedy sa už výhra zníži na pár desiatok eur. Analýza dokazuje, že hodinu a pol trvajúca relácia mala počas 4 mesiacov vždy rovnaký priebeh. V prvých 80 minútach sa dovolali hráči, ktorí na banálne otázky odpovedali rôzne hlúposti, pričom výhra klesala z 2000 eur na pár desiatok. Víťazný telefonát príde pravidelne až v posledných dvoch minútach relácie!

sexy game ocko

Navyše, tí istí výhercovia sa opakujú so železnou pravidelnosťou. Napríklad takej pani Božene z BB sa podarilo vyhrať hneď 7-krát… Svoje nahrávky a analýzu tento divák zaslal ako podnet na generálnu prokuratúru a tá už začala konať. “Prokurátor po preskúmaní podnetu rozhodne o ďalšom postupe,” odpovedala hovorkyňa prokuratúry Andrea Predajňová.

Treba ešte podotknúť, že podobných prípadov v poslednom období pribúda. Rada pre vysielanie a retransmisiu už Markíze uštedrila pokutu 65 tisíc eur za relácie “Akčná výhra” a JOJ-ke 8 tisíc eur za reláciu “Eurominúty”. Na tieto súťaže je podstúpených viacero podnetov na obchodnej inšpekcií, polícií aj na prokuratúre. Nám už len ostáva veriť, že snaha vykopať týchto vyžírkov z televíznych obrazoviek bude tentokrát úspešná!

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alabuk
Šéfredaktor momentálne najrýchlejšie rastúceho portálu pre mladých - FUNmagazín.sk. Je mladý, trochu uhundraný, no vždy pripravený vás zásobovať množstvom videí a zaujímavostí z celého sveta!