Internet bezpochyby zmenil medziľudské a partnerské vzťahy. Čoraz viac ľudí pláva v divokých virtuálnych vodách s cieľom s niekým sa zoznámiť. Psychológovia tvrdia, že takáto forma nadväzovania kontaktov má svoj význam najmä pre tých, ktorí nemajú inú príležitosť na zoznámenie a dodávajú, že na tom nie je nič zlé, pokiaľ si hlavní aktéri uvedomujú možné riziká. Oslovili sme ženy a mužov rôzneho veku, pretože nás zaujímalo, aké majú v tomto smere skúsenosti.



 

Filip, 27:

Väčšinu dievčat, ktoré som vďaka internetu spoznal, som neskôr aj osobne stretol, dodnes som s nimi v kontakte a oslovili ma ako prvé. Stretnutia, ktoré nasledovali po dlhšej internetovej komunikácii, často až po niekoľkých rokoch, dopadli super. Pre mňa to bolo vždy prekvapenie. Niekedy som napríklad ani netušil, aký môže mať tá žena hlas. Rozdiely medzi reálnou a elektronickou komunikáciou sú asi také, ako jazda na počítačovom simulátore a skutočné šoférovanie. Realita je realita, na tú sa pripraviť nedá. Hlavná výhoda internetu je asi tá, že vďaka nemu sa môžem zoznámiť s ľuďmi, ktorých by som inak možno nikdy nestretol. Podľa mňa je dôležité, koho spoznám, nie miesto a spôsob.


Prečítajte si tiež:

Ženy začínajú mať letnú ruju. Vyberte sa ich loviť na internet!

 

Janka, 33:  

Cez internet som sa zoznámila s frajerom. Vymenili sme si fotky, boli sme si sympatickí, stretli sme sa a bolo… Prednedávnom som takto natrafila na ďalšieho muža, ktorý sa mi síce na fotografii vôbec nepáčil, chcel sa však so mnou veľmi stretnúť, tak som nakoniec súhlasila. Dopadlo to celkom fajn, doteraz sú z nás dobrí kamaráti a zoznámila som ho so svojou kamarátkou. Fungujem iba na Facebooku a vo všeobecnosti sa takýmto spôsobom nezoznamujem rada, hoci aj mňa to občas dostane. Viem však o mnohých ľuďoch, ktorí sa cez internet zoznamujú bežne. Podľa mňa jedinou výhodou takéhoto zoznamovania je, že do toho druhého netreba investovať veľa času. Ja v tom vidím skôr nevýhody. Mám napríklad takú skúsenosť, že na Facebooku má každý peknú fotku, ale realita je horšia.

Internet Romance

Zuzana, 31:  

Prostredníctvom Facebooku komunikujem zásadne s ľuďmi, ktorých poznám z reálu, nové známosti takto nevyhľadávam. Viem ale o prípadoch, keď ľudia prežívali virtuálny vzťah ako reálny. Môj kamarát sa cez Facebook zoznámil s jednou ženou, začali si písať, postupne spoločne riešili rôzne problémy, až sa do nej zamiloval. Napriek tomu, že sa s ňou nikdy osobne nestretol, vnímal ich spoločnú elektronickú komunikáciu ako reálny vzťah. Pokiaľ viem, doposiaľ ju ešte naživo nevidel. Ani sa nedivím, že je niečo také možné. Veď s elektronickou láskou je človek len vtedy, keď má chuť písať si, nemusí s ňou zdieľať každodenný život. Keďže ju nepozná v reáli, v podstate sa zamiluje do vlastnej predstavy o tom druhom, nie do skutočného človeka.

Adriana, 40:

Mám len mailovú schránku a profil na Facebooku, kde mám medzi priateľmi len ľudí, ktorých reálne poznám. Niekedy dávno som sa zapájala do diskusií k článkom o medziľudských vzťahoch na istom portáli. Jedna z diskutujúcich ma poprosila o mailovú adresu, lebo sa jej páčili moje názory a chcela ma bližšie spoznať. Išlo o Slovensku žijúcu vo Švajčiarsku. Začali sme komunikovať prostredníctvom mailov, neskôr na Facebooku. Rozumeli sme si a moja elektronická kamarátka ma stále častejšie pozývala na návštevu do Švajčiarska. Raz v rámci dovolenkovej cesty po Európe sme ju fakt navštívili. Bolo to krásne stretnutie, pozoznamovala ma s rodinou, priateľmi. Bola presne taká, akú som si ju predstavovala a ona mala zo mňa ten istý pocit. Dodnes sme v kontakte a hovoríme si, že sme elektronické sestry. To je moja jediná skúsenosť so zoznamovaním sa cez internet a hoci bola veľmi príjemná, s ľuďmi sa aj tak najradšej zoznamujem v reálnom svete.

Igor, 26:

Poviem to rovno – zbaliť babu cez internet je dnes hračka. Stačí nejako vyzerať a hlavne vedieť, ako písať. Sortiment je pestrý, je si z čoho vyberať a pokiaľ človek vie, ako na to, často sa „zadarí“ hneď na prvom rande. Som nezadaný a takéto vzťahy mi zatiaľ vyhovujú.