České ceny Škody Kodiaq boli predstavené už pred takmer dvoma mesiacmi. Slovensko si muselo počkať až na prvé zasnežené dni, aby sa dozvedelo, koľko za dlhoočakávané SUV od českej automobilky zaplatí. Cena všetkých príjemne prekvapila!

Cena Kodiaqu bude závisieť od viacerých faktorov, ako to už býva zvykom. Zatiaľ tri stupne výbavy – Active, Ambition a Style budú zrejme neskôr nasledované aj „plnkou“ Laurin&Klement. Cenovku ovplyvní aj výber motorizácie, manuálnej či automatickej prevodovky, alebo aj počet poháňaných kolies.

kodiaq-interier

Základná výbava obsahuje plechové kolesá, LED zadné svetlá, dotykové 6,5″ rádio. Vyššia zväčší kolesá o palec v hliníku, rádio o jeden a pol palca, obľúbený Climatronic a ovládanie auta hlasom. Najvyššia výbava prihodí bezkľúčový štart, osemnástky papučky, navigáciu Amundsen a full LED predné svetlá.

Ponuka motorov začína na najslabšom benzíne 1,4 TSI s manuálom a končí naftovým dvojlitrom TDI s dvojspojkovým automatom DSG. Na výber bude možnosť dvojkolky a pohonu všetkých kolies so systémom Haldex od Volkswagenu (prekvapenie, však?). Štvorkolku vrelo odporúčame kvôli lepším jazdným vlastnostiam, ale najmäm ak nasneží, viete si predstaviť ten trapas, keď s SUVčkom nevyleziete do žiadneho kopca? Hanba na tri zimy… Pozitívom je, že po tých troch zimách vám ostanú ešte dve v plnej záruke, Škoda ku Kodiaqu pribalí 5 rokov záruky obmedzenej do 100 000 km.

Ceny

Úplný základ, tzv. social paket s 1,4 TSI (125 koní), 6 stupňovým manuálom a predným pohonom s výbavou Active bude stáť 21 690 eur. Najlacnejšia štvorkolka bude mať o 25 koní viac s rovnakým objemom.

Najsilnejší benzín, 2,0 TSI s pohonom oboch náprav a výkonom 180k bude spolupracovať so sedemstupňovým automatom. Auto vo výbave Ambition bude stáť 31 490 eur.

Cena dieselu so 150 koňmi začína na 27 290 eur so sedemstupňovým automatom, ale pohonom iba predných kolies. Štvorkolka s manuálom má cenu 27 490 eur.

190 koňový diesel s pohonom všetkých kolies a automatom bude zatiaľ vrcholom ponuky s cenovkou 35 590 eur.

Ak si do Kodiaqu nasekáte doplnky ako vyhrievaný volant, otváranie kufra nohou, adaptívny tempomat, nejakú tú kožičku a podobne, cenovka vyletí aj cez 40 000 eur!

Foto: Škoda Auto