Skvelá hra v prvých štyroch zápasoch na MS v hokeji, akú sme od našich už dávno nevideli, nám žiaľ priniesla iba tri body za víťazstvo v zápase s USA. Aké sú teda naše postupové šance pred poslednými troma zápasmi v skupine A? 

Slováci svojimi výkonmi po dlhých rokoch opäť raz strhli celý národ, ktorý im aj po prehrách tlieskal. Treba však povedať, že včerajšia porážka v zápase proti Nemecku (2:3) je ťažko stráviteľnou fackou, ktorá nás môže veľmi bolieť. Ak by sme totiž získali čo i len jeden bod, mohli sme mať postup do štvrťfinále stále vo svojich rukách. V momentálnej situácii sme však opäť raz odkázaní aj na pomoc iných tímov a tak môžeme po roku oprášiť staré známe “postupové kalkulačky” a začať počítať.

Nemci nám svojim obratom v posledných minútach vrazili dýku do srdca. V ďalšom priebehu turnaja však budeme potrebovať aj ich pomoc.

Najviac pravdepodobný je postup cez USA, ktoré sme dokázali poraziť v prvom zápase. Práve víťazný vzájomný zápas nám dáva nádej, že ak by Američania nezískali v ďalšom priebehu turnaja viac ako štyri body (hrá sa ešte o 9 bodov) a my by sme už len vyhrávali v riadnom hracom čase, tak by sme na ich úkor mohli hrať štvrťfinále. USA čakajú zápasy proti Dánsku (v sobotu o 12:15), Nemecku (v nedeľu o 16:15) a Kanade (utorok o 20:15).

Naši chlapci majú pred sebou zase zápasy proti papierovo slabšiemu Francúzsku (v piatok o 16:15), Veľkej Británii (v sobotu o 20:15) a Dánsku (v utorok o 16:15). Kvalitatívne samozrejme Američania Dánov či Nemcov prevyšujú, no slovenský tím a jeho fanúšikovia potrebujú veriť aj v túto alternatívu. Za krásne zápasy, ktoré sme na šampionáte odohrali, si určite zaslúžime ešte šancu zabojovať o postup, no a kto iní by tomuto scenáru mal veriť viac, keď nie slovenskí fanúšikovia!

Tabuľka skupiny A

Foto: Instagram/hockeygrapher, Instagram/hockeyslovakia, Sme.sk