Slovenský futbalista Marek Hamšík patrí medzi najväčšie športové osobnosti našej krajiny a zároveň sa radí k najlepším futbalovým hráčom súčasnosti. Pred pár dňami bol dokonca označený za druhého najlepšieho hráča sveta na svojej pozíicii!Niektorým športovým fanúšikom je pojem CIES Football Observatory známy. Pre tých, čo sa s ním ešte nestretli, ide o futbalovú organizáciu, ktorá sa zaoberá najrôznejšími detailami či štatistikami z prostredia najznámejšej kolektívnej hry sveta. Pred pár dňami CIES vydala poradie najlepších futbalistov súčasnosti na jednotlivých postoch, pričom do úvahy bolo brané obdobie posledných troch mesiacov, konkrétne v rozmedzí od 26. 12. 2017 – 26.3. 2018.

Za najlepšieho brankára zvolila CIES Huga Llorisa z Tottenhamu, za najlepšieho stredného obrancu Kalidoua Koulibalyho (SSC Neapol) a najlepším krajným obrancom bol vyhlásený ďalší hráč z “Hamšíkovho” Neapola a síce Mário Rui. V záložnej formácii dominoval na poste defenzívneho stredopoliara Toni Kroos z Realu Madrid a na poste ofenzívneho záložníka Christian Eriksen z Tottenhamu. Na krídle bol za najlepšieho hráča zvolený Lionel Messi (FC Barcelona) a ako najlepšieho útočníka vyhodnotila CIES Cristiana Ronalda z Realu Madrid.

Práve pozícia ofenzívneho záložníka je typickou pre Slováka Mareka Hamšíka, ktorý sa ocitol na druhom mieste v rebríčeku najlepších ofenzívnych stredopoliarov podľa CIES. Na prvého Eriksena z Tottenhamu pritom strácal len naozaj máličko. Na tretej priečke za Hamšíkom skončil İlkay Gündoğan, ktorý oblieka dres Manchestru City.

Tento článok je pripravovaný v spolupráci so ŠportovýMagazín.sk, lajknite si ho na Facebooku

Zdroj|Foto: Football-observatory.com, Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Tommy
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D