Teroristická organizácia Islamský štát (IS) hrozí vo svojom najnovšom videu spolu 60 krajinám. Sme v ňom aj my a Česi.Len pred chvíľou zverejnila IS svoje nové video trvajúce vyše 4 minúty, v ktorom zverejňujú „koalíciu diablov“  – zoznam vlajok 60 krajín, ktoré týmto teroristická skupina vyhlasuje verejne za svojich nepriateľov. Na zozname hrozivo svieti aj slovenská a česká vlajka.

Vo videu sa IS pýši aj rozšírením svojho územia, ktoré je väčšie ako Veľká Británia s osemnásobne väčšou rozlohou ako Belgicko. Zároveň nás varuje pred „plameňmi vojny”. Český minister vnútra M. Chovanec je presvedčený, že tento krok sa dal očakávať a vyjadril pozitívne presvedčenie, že takúto vojnu vyhráme. Bezpečnostná situácia Európskej Únie sa bude vyhodnocovať na sobotnajšom mimoriadnom zasadnutí.

744

Na zozname sa okrem našich krajín nachádzajú aj arabské krajiny, členské štáty NATO, Rusko, Čína a ďalšie. Pod videom sa nachádzajú posmešné komentáre, že video pripomína skôr upútavku hry Call of Duty, no ďalší z komentujúcich poznamenáva “len títo si chcú zahrať naživo”…

Slovensko aj Česko na zozname IS

Zdroj:teraz.sk  Foto: Youtube