Plnia kluby, žiaria na festivaloch, oslnili i kritiku. Výsledkom bola ponuka na prvý album, ktorý vranovská kapela Frequency nahrala na základe zmluvy s vydavateľstvom Warner Music a agentúrou Bee Production.Moon Starer je názov debutového albumu, s ktorým prichádza mladá krv slovenskej hudobnej scény. Kapelu Frequency tvorí štvorica mladých hudobníkov z Vranova nad Topoľou. Mário Jenčo, Dominik Šandor, Marek Nguyen a Filip Zubko sú nielen hudobne zdatní, ale aj progresívni, čo potvrdili svojimi anglicky spievanými a moderne znejúcimi skladbami.

Výsledkom ich dvojmesačného nahrávacieho úsilia je prvý album, ktorý u kritiky vzbudil už pred svojim vydaním veľké očakávania. Teraz sa chlapci vezú na vlne popularity nielen v českých a slovenských médiach, ale napríklad aj v Maďarsku, kde ako prví hudobníci zo Slovenska obdržali pozvánku na legendárny budapeštianský festival Sziget 2015.

„Nemáme obavy z toho, že album vychádza v digitálnej dobe. Žijeme v tejto dobe, nemáme sa na čo sťažovať ani s čím porovnávať. Zatiaľ sa nám darí, ľudia chodia na naše koncerty, podpísali sme zmluvu s vydavateľstvom a ideme do toho naplno. Dúfame, že sa vám náš album bude páčiť minimálne tak ako skladby Red´O´Metry alebo Bauhaus,“ povedal spevák a klávesák Mário Jenčo. Nový album by mal zachovať „vesmírnu atmosféru“, ktorá z Frequency sála, no niektoré kúsky by vraj mali znieť ako zo 60. rokov.

„Od 1. 4. 2014, kedy Frequency podpísali zmluvu s agentúrou Bee Production, sa agentúre s kapelou darí písať manuál pre začínajúce kapely, ako by mali postupovať a čo všetko je okrem tvorenia hudby a koncertovania potrebné robiť. Tento manuál raz určite bude vydaný a verím, že pomôže ďalším kapelám presadiť sa v hudobnom priemysle,“ informovala Štefánia Matejová z agentúry Bee Production.

Foto: Facebook

Autor: Peter H.