Cristiano Ronaldo je jedným z najslávnejších futbalistov nielen svojej generácie, ale i celej histórie. Milióny hráčov po celom svete snívajú o tom, že si raz zahrajú proti nemu alebo po jeho boku. Slovák Martin Dúbravka mal túto možnosť, ale odmietol. Mal však na to skvelý dôvod!

Martin Dúbravka je slovenský futbalový brankár, ktorý je odchovancom Žiliny, kde strávil sedem seniorských sezón. Následne si vyskúšal štyri zahraničné pôsobenia, keď postupne obliekal dres dánskeho celku Esbjerg fB, českého Slovana Liberec a následne hájil svätyňu pražskej Sparty. Odtiaľ zamieril do slávnej Premier League, konkrétne do tímu Newcastle United.

Tam najskôr odchádzal len na polročné hosťovanie, ale svojimi skvelými výkonmi si vypýtal trvalý prestup, ktorý sa 1. júla 2018 stal skutočnosťou. Slovenský gólman zobral anglickú ligu doslova útokom a vďaka výbornej forme sa dostal do hľadáčika viacerých známych klubov. Jedným z nich bol aj turínsky Juventus, ktorého dres okrem iných hviezd oblieka aj Portugalčan Cristiano Ronaldo.

Agenti Martina Dúbravku v nedávnom rozhovore pre český web Ruik.cz prezradili, že 30-ročný Slovák je skutočne už dlhšie sledovaný skautami Juventusu, ale Dúbravka a jeho zástupcovia nechcú, aby náš reprezentant zamieril do Talianska, prípadne do Nemecka. Prioritou číslo 1 je totiž Anglicko a to práve kvôli tomu, že Premier League má povesť jednej z najťažších líg sveta a práve v nej chce Martin Dúbravka dokázať čo najviac. Klobúčik dolu pred jeho rozhodnutím a držíme palce!

Zdroj: Ruik.cz | Foto: Twitter