Hip-hopom žije takmer celé Slovensko a inak na tom nie je ani Stará Ľubovňa. V tomto meste sa narodili aj piati členovia kapely VajkreS. Aby sme boli konkrétni, tak dvaja MC´s DaWeed a Johny Bí a.k.a dJan Buriňák, DJ Giznis, BeatBox Mage LešČo a mEnežeris  Rasťo Kvasnica (Stavbaris). Spoznali sa na ulici a hip- hopová kultúra ich spojila natoľko, že spolu ostali dodnes nie len ako kapela, ale aj ako najlepší priatelia.

Chlapci popri koncertoch a nahrávaní skladieb študujú na vysokých školách na západnom Slovensku. Avšak LešČo ako jediný člen kapely už zarezáva v prešovskom bare a radí sa medzi tvrdo pracujúcich občanov našej republiky. Napriek tomu, že je kapela spájaná s hip-hopom, ich skladby nie sú čisto len rapové, ale aj alternatívne, spevavé a produkčne založené na muzikantskej báze.

Pozor! Ak ste nová / mladá / začínajúca hudobná formácia, ozvite sa nám na mail [email protected] Radi o vás napíšeme :)

VajkreS začali tvoriť hudbu aktívnejšie v roku 2006. Dovtedy nahrávali pesničky na slúchadlový mikrofón, ktorý sa používa na skypovanie. To ale vôbec nevadilo dievčatám, ktoré sa na skladby a najmä na texty tak namotali, že sa potom namotali aj na chlapcov a stali sa z nich ich prvé frajerky J Od roku 2009 cestujú po celom Slovensku, po všetkých možných dedinských i nededinských akciách, spoznávajú nových hudobníkov a najmä sa snažia naberať nové skúsenosti. Jedným zo spomínaných hudobníkov bol aj Tretina (Beattuners), vďaka ktorému vydali koncom roka 2012 album s názvom Spolupráca sa nestráca. Ten sa stretol s veľkým úspechom, chalani k nemu absolvovali množstvo koncertov a so show Spolupráca sa nestráca koncertujú dodnes hlavne v Bratislave a okolí, kde pociťujú stále väčšiu fanušíkovskú základňu.

Album je práve to, čo členovia kapely považujú za najväčší úspech a rovnako aj každého človeka, ktorého ich hudba osloví a vezme si z nej niečo, čo môže vo svojom živote využiť. Teší ich, že stále existujú inteligentní ľudia, ktorí vedia ich hudbu oceniť a aj to, že nie sú súčasťou komerčnej mašinérie a tuctového štýlu.

3-(1)

A aké sú ich najbližšie plány? Vydanie nového videoklipu s chlapcami z Frozen Chicken a tiež viacero ďalších projektov s touto formáciou. Čo sa týka nehudobného života, študujúci členovia by radi dokončili školy, aby mohli mať pred menami nejaké tie tituly a možno ani nie plánom, ale ich snom je užívať si život, vychutnávať si pri víne každú dobrú vlnu, v noci vyť ako vlk počas splnu, tancovať s ľuďmi a počúvať hudbu. Chcú byť jednoducho  šťastní :)

My vám od týchto pohodových východniarov predstavujeme výbornú  skladbu Don Ran, ktorá ľuďom naznačuje, aby sa nehnali za materiálnym vecami, ale aby si vážili a užívali to, čo majú. VajkreS k nej natočili aj videoklip v španielskom mestečku l´Estartit, kde strávili celé minuloročné leto.