No Brake. To je mladá indie rocková krv z východného Slovenska, ktorej členmi sú   Juraj Beňačka (Euro)  ̶  spev a gitara, Martin Beňačka (Maťo) – basa a Stanislav Geci (Stanley)  ̶  bicie. Hoci každý z nich sa hudbe venuje pomerne dlho, kapela funguje len od roku 2010 a v menovanej zostave dokonca iba od tohto roku.Napriek tejto krátkej pôsobnosti  už majú za sebou debut s názvom Hands Indie Air s desiatimi skladbami, z ktorých dve sa stali úspešne hrávanými singlami vo viac ako ôsmich rádiách na Slovensku, Česku, a dokonca aj v Kanade či Taliansku. Textovo sa kapela venuje najmä otázkam každodenného života, vzťahov a zábavných situácií, ale aj vážnejším témam. Ich slová sú teda ovplyvňované názormi a prežitými situáciami. Na ukážku ponúkame  citát z pesničky New Hope: „Život je nádherný, všetko, čo potrebujeme, je nádej.“ :-)

IMG_143g6

Okrem spomínaného CD majú chlapci za sebou aj nomináciu na ceny Rádia_FM  ̶  Radio_Head Awards 2013 v kategórii Nováčik roka, tretie miesto na medzinárodnej súťaži kapiel v poľskom Chelme, kde okrem No Brake súťažilo 12 ďalších kapiel z Európy, tretie miesto vo finále súťaže Objav východu a ich singel New Hope vyhral súťaž kapiel Demovnica rádia FM a niekoľkokrát po sebe aj československú hitparádu Rádia_FM Osmička. Plus výhry v niekoľkých ďalších drobných internetových súťažiach.

Hrdí sú však nielen na tieto úspechy, ale aj na to, že sa ľudia bavia na ich koncertoch, tancujú, skáču, spievajú, a to je podľa slov členov to najkrajšie. Juraj taktiež prezradil, že na jednom z posledných koncertov skočil na ľudí, ktorí ho chytili a niesli, čo považuje za neuveriteľný pocit :-)

Pozor! Ak ste nová / mladá / začínajúca hudobná formácia, ozvite sa nám na mail [email protected] Radi o vás napíšeme :)

Najbližšie plány kapely No Brake sú pridať tohto roku ďalšie koncerty k vyše dvadsiatim, ktoré počas neho zatiaľ stihli odohrať, taktiež sa zavrieť do štúdia, nahrávať nové skladby a natočiť nový klip, takže fanúšikovia sa majú určite na čo tešiť. Juro za celú kapelu uviedol, že ich najväčším snom je hrávať veľké koncerty pre veľa ľudí, ktorých to baví – „to je to najviac“. Samozrejme, snom  je aj presadiť sa na slovenskej scéne a prípadne i v zahraničí.

nobrake0

Od tejto energickej trojice vám dávame do pozornosti ich aktuálny singel Mankind Overboard, ktorý je prvou nahrávkou z pripravovaného druhého albumu. Je o dianí vo svete a prekrútených pravidlách v ňom. Hlavná myšlienka je tak trochu filozofická  ̶  čo ak sa planéta rozhodne, že nás prežije?

A čo odkazujú vám, čitateľom SLOVAK MAN?

„V prvom rade zdravíme všetkých čitateľov! Odkázať chceme, aby podporovali nové kapely a chodili na koncerty.“