Piskot divákov počas kanadskej hymny po skončení zápasu Slovensko – Kanada (5:6) na MS v hokeji 2019, je v posledných hodinách hlavnou mediálnou témou. Organizačný výbor MS sa za správanie fanúšikov rozhodol Kanaďanom oficiálne ospravedlniť, no reakcia nášho súpera bola omnoho vľúdnejšia, ako by ste čakali! 

Šéf organizačného výboru domácich MS v hokeji Igor Nemeček odoslal Kanadskej hokejovej federácii e-mail s ospravedlnením za správanie divákov v závere spomínaného duelu: „Ja som na tom zápase nebol, ale je to totálne neakceptovateľné. Musíme prijať výsledok taký, aký je. Verím, že ospravedlnenie Kanaďania príjmu a už sa to nebude opakovať.” 

Vedenie organizačného výboru v utorok poobede informovalo, že prezident Kanadskej hokejovej federácie Tom Renney ospravedlnenie prijal. Rovnako ako drvivá väčšina kanadských hráčov či členov realizačného tímu však správanie fanúšikov chápe. Zároveň vraj dokonca podotkol, že si nevie predstaviť šampionát bez takých náruživých a výnimočných fanúšikov, akých má práve náš tím. Zdá sa teda, že Kanaďania z toho žiadnu veľkú drámu nerobia, vďaka čomu padol mnohým Slovákom obrovský kameň zo srdca.

Slovensko vs. Kanada zostrih

Zdroj: Hokejportal.net | Foto|Video: Facebook/Hokej.sk, Instagram/Hokej.sk, YouTube