Leto je už za rohom a vy si každý deň so zadržaným dychom obzeráte v zrkadle svoje stiahnuté brucho? Áno VY! Vopred vás upozorňujeme, že žiaden zázrak sa určite sám nestane a ak ste už dopili svoje detoxikačné čajíky, ktoré vám ubrali len niekoľko cm v peňaženke, prišiel čas na skutočnú námahu, ktorá vám dá naspäť presne toľko, koľko do nej vrazíte. 

1. Čas

Že nemáte čas? Vitajte v klube – nemá ho nikto, no zároveň každý si dokáže nájsť  denne pár minút na veci, ktoré považuje za podstatné. Zdravie = pohyb a verte nám, že svoje telo dokážete zmeniť aj domácim tréningom, na ktorý si stačí vyčleniť čistých 20 – 30 minút, samozrejme, bez refreshovania Facebooku.

2. Strava

Najdôležitejšia časť premeny, najmä ak vám ide o viditeľný výsledok v oblasti brucha. Mnohí tvrdia, že za úspechom stojí hlavne 70 % strava a 30% cvičenie a určite nám dáte za pravdu aj vy. Skúste začať najprv s light verziou – obmedzte príjem pečiva na jeden rožok a žiadne sladkosti po obede. Vo verzii „pokročilý“ zabudnite na vyprážané jedlá a fastfoody. Vychutnajte si dostatok čistej vody, ovsených kaší, vajec, zeleniny, ovocia, jogurtov, neochuteného tvarohu, ryže, rýb, chudého mäsa a orechov. Jedzte 5-krát denne v menších dávkach a nie 3-krát z taniera, s ktorým by mali čo robiť dvaja. Jednoducho povedané: je nutné naučiť sa jesť a nie žrať! :)

3. Tréning

Konečne prichádzame ku samotnej „makačke“. Niekedy máme pocit, že cena za vstup do fitka nás má najmä odlákať ako prinútiť vracať sa znova za 3 €. Každý raz začínal, preto sa určite nemusíte hanbiť vojsť do tejto oázy driny a chcenia, kde môžete plnohodnotne vypnúť, pracovať na sebe a svojich limitoch.

V prípade, že vás čas nepustí, skúste s tréningom doma. Na YT je kopa kanálov, ktoré sa sústreďujú na takéto cvičenie, pri ktorom nebudete potrebovať činky, ale maximálne plnú dvojlitrovku. Odporúčame najmä XHIT Daily a FitnessBlender.

Začnite už dnes! Premôžte sa, veď je to konečne niečo, čo robíte pre seba, tak na kom by vám malo záležať najviac? Určte si cieľ a buďte spokojný, len keď ho na 100% splníte.

Autor: Zuss