Komixovú postavu Spidermana pozná snáď každý. Pavúčí muž v kostýme pomáha obyvateľom veľkomesta, ktorý sa ocitli tvárou v tvár nebezpečenstvu. Aj anglický Birmingham má svojho vlastného hrdinu – Spidermana, ktorý dáva nádej ľuďom v núdzi.Dokážete si predstaviť, že by ste pravidelne v noci chodievali von, pomáhali ľuďom bez domova a obetovali tak svoj spánok? Pre niektorých nemožné! Predsa len sa nájdu ľudia, ktorým na problémoch spoločnosti záleží a chcú urobiť Zem lepším miestom.

Istý 20-ročný mladík v kostýme Spidermana vychádza do nočných ulíc Birminghamu a pomáha bezdomovcom, ktorým daruje jedlo, najmä sendviče. Chlapík sa vyjadril pre Huffington, že už predtým pomáhal ľuďom bez domova a rozdával im jedlo, ale nikto si to nevšímal. Preto sa rozhodol si nasadiť kostým komixovej postavičky a ihneď bol v pozornosti verejnosti, ktorá si ho všímala a pýtala sa ho, prečo to robí.

Tento chlapík je skutočným hrdinom a nesie v sebe posolstvo, že by sme si mali navzájom pomáhať a nesúdiť ľudí za to, čím sú!

Spiderman pomáha bezdomovcom 4 Spiderman pomáha bezdomovcom Spiderman pomáha bezdomovcom 1 Spiderman pomáha bezdomovcom 2 Spiderman pomáha bezdomovcom 3

Zdroj: boredpanda.com

Foto: Facebook