Jeden z najslávnejších jazdcov Formuly 1 Michael Schumacher utrpel v roku 2013 na lyžovačke zranenie hlavy a jeho zdravotný stav lekári zhodnotili ako nesmierne vážny. Modlitby rodiny, priateľov a fanúšikov boli ale vyslyšané a ,,Schumi“ prežil. Pretekárovi najbližší o jeho aktuálnom stave mlčia, no jeden z najjužších spolupracovníkov prezradil viac.

Informačné embargo sa rozhodol prelomiť Michaelov bývalý manažér Willi Weber. Prekvapil informáciou, že rodina pred fanúšikmi tají veľmi veľa vecí, keďže im nechcú brať poslednú nádej. ,,Schumiho“ manželka sa rozhodla nerozrušovať podporovateľov, ktorí dúfajú, že ho uvidia v stave, v akom bol pred nehodou.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

 michael schumacher GIF

Weber priznal, že po štyroch rokoch od nehody slávny jazdec nechodí a komunikuje iba prostredníctvom očí. Aj keď vníma svoje okolie, nemôže na neho plnohodnotne reagovať. Údajne by jeho stav zlepšil len zázrak. Pár týždňov po týchto vyjadreniach však svitá nová nádej.

Michaelova manželka Corinna sa dostala k mozgovému špecialistovi Markovi Meeksovi v USA, ktorý má bohaté skúsenosti práve s prípadom sedemnásobného majstra sveta. Prevoz sanitkami a transatlantický let je ale natoľko náročný, že by mohlo prísť k najhoršiemu. Vážne rozhodnutie teda musí učiniť rodina, ktorá si je vedomá všetkých rizík.

VIAC ŠPORTU nájdete na SportovyMagazin.sk — TU

Zdroj: express.co.uk  |  Foto: Facebook, Instagram