Odveká praktika jazvenia kože získava v posledných rokoch stále väčšiu popularitu. Ako spoločnosť začala viac akceptovať tetovania a piercingy, bolo len otázkou času, kedy sa ľudia začnú zaujímať aj o tento fenomén.Skarifikácia kože (zámerné vytváranie trvalých jaziev) má dlhú históriu a praktizuje sa už stovky rokov v rôznych kultúrach. Táto forma modifikovania ľudského tela bola používaná v starovekých rituáloch pri vstupe do dospelosti či ako symbol statusu a krásy. Schopnosť zniesť bolesť s tým spojenú sa považovala za dôkaz veľkej fyzickej a spirituálnej sily.    Bojovníci primitívnych kmeňov tiež verili, že posvätné znaky vryté do kože ich môžu ochrániť v boji.

V dnešnej dobe sa používa skarifikácia podobne ako tetovanie – na skrášlenie tela či vyjadrenie individuality. Aj keď sa robí pomerne bezpečne (pri správnom postupe nehrozí veľká šanca zápalu alebo iných problémov), väčšina ľudí ju stále považuje za príliš extrémnu a riskantnú. Nuž, nie je sa čomu diviť, pohľad na zjazvenú kožu je len málokomu príjemný. Či? :)

1

3

4

6

7

8

10

11

12

14

15

17

18

Zdroj: oddee.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Alexander
Baví ho písať o tom, čo by mohlo niekomu pomôcť a tiež o všetkom, čo považuje za zaujímavé. Pri písaní článkov sa drží zásady: Píš o tom, o čom by si chcel sám čítať.