Dnes predpoludním riadiaci orgán slovenskej hokejovej Tipsport ligy: Pro-Hokej potvrdil, že HK 36 Skalica neodohrá duel 47. kola najvyššej domácej hokejovej súťaže proti Martinu. Nakoľko ide u Záhorákov o tretí výpadok v ročníku, klub zo súťaže definitívne vylúčia.Iróniou je, že Skalicu v konečnom dôsledku nepoložil nedostatok financií, tie sa im napokon podarilo zohnať. Vedenie klubu doplatilo na skutočnosť, že nemali dostatok hráčov. Hokejisti totiž využili v úvode sezóny zavedený tretí dodatok k hráčskym zmluvám, na základe ktorého môžu v prípade meškajúcich výplat zmeniť pôsobisko. Zo Záhoria teda v predchádzajúcich dňoch odišlo hneď niekoľko hokejistov.

lintner

Vylúčenie Skalice pozmenilo aj čísla v tabuľke. Košice na poste lídra teraz majú na druhú Nitru namiesto šesť, až sedembodový náskok. Zvolen si na treťom mieste udržal dvojbodový odstup od Nitry. Štvrtá je Banská Bystrica a na zvolenského rivala stráca 11 bodov. Na piate miesto sa na úkor Trenčína posunul Poprad, ktorý má namiesto pôvodného bodového manka v súčasnosti náskok jedného bodu. Siedma Žilina zvýšila náskok na ôsmy a Martin zo šiestich na dvanásť bodov. Oči pre plač ostali Piešťanom, ktoré na deviatom mieste pôvodne mali rovnaký počet bodov ako Martin, no teraz strácajú na pozíciu v play-off až päť bodov. V základnej časti Tipsport ligy je vrátane utorka na programe ešte 8 kôl.

“Od začiatku sme deklarovali, že pravidlá, ktoré nastavujeme, sú na to, aby sme súťaž ozdravovali a spoločne s klubmi vytvárali prostredie, ktoré bude pre hráčov či trénerov čo najoptimálnejšie. V tejto záležitosti sme sa posunuli vpred a v tomto trende plánujeme pokračovať,” nechal sa počuť riaditeľ Pro-Hokeja Richard Lintner.

Zdroj/Foto: facebook, youtube