Za 3 eurá si môžete dopriať šálku kávy, tri pivá, jednu šunkovú bagetu alebo mobilný telefón. Znie to síce neuveriteľne, ale spoločnosť Ringing Bells sa rozhodla spraviť revolúciu na trhu s elektronikou. Od 18. februára si tak za túto smiešnu sumu môžete kúpiť nový smartfón! Je v tom však jeden problém, ponuka platí len pre indický trh. :( Štvorpalcový telefón Freedom 251, ktorý dostal názov podľa svojej ceny 251 rupií (čo pri aktuálnom kurze činí 3,33 €), je vybavený 1.3 GHz quadcore procesorom, 1 GB RAM a 8 GB vnútornej pamäte s možnosťou rozšírenia SD kartou. Fotky má na starosti 3,2 MPx zadný a 0,3  MPx predný fotoaparát. Mobil, pochopiteľne, obsahuje aj 1450 mAh batériu a jeho chod zabezpečuje Android 5.1. Súčasťou sú aj základné veci ako WiFi, 3G, Bluetooth, GPS a rôzne predinštalované appky, napr. Google Play, Youtube, Facebook… Na tento lacný zázrak výrobca ponúka 1-ročnú záruku.

freedom251

Pýtate sa sám seba, kto by ponúkal smartfón za takúto cenu, keď výrobné náklady sú podstatne vyššie? Nuž, vyzerá to všelijako. Jedna verzia hovorí, že ide len o prvú fázu predaja výrobkov, ktorých cena neskôr rapídne stúpne. Ďalšia verzia hovorí, že jednoducho ide o podvod spáchaný na naivných Indoch. Pankaj Mohidroo, prezident asociácie obchodníkov s mobilnými telefónmi, vypočítal, že ak by aj firma pri výrobe smartfónu využila tie najlacnejšie súčiastky, minimálne náklady na výrobu by dosiahli sumu 2700 rupií (36 €) za kus.

A aby nebolo konšpirácií málo, špekuluje sa, že ide o prvotný ťah čínskych vývojárov, ktorí si chcú podmaniť indický trh. Ako sa situácia vyvinie, uvidíme časom, no je pravdepodobné, že nejaký háčik to mať predsa len bude. :)

Zdroj: androidpolice.com, follower.sk, youtube.com | Foto: androidpolice.com