Viete si predstaviť, že by ste mali sex s poriadnou mašicou, ženou vašich snov, ale na tento akt by ste si vôbec nevedeli spomenúť? Alebo naopak, žeby si noc s vami nepamätala práve ona? Veru nič príjemné… Aj keď je pravda, že nejde až o takú neobvyklú situáciu, ale väčšinou je príčinou výpadku pamäte alkohol. Existujú však aj ľudia, ktorí trpia poruchou zvanou sexomnia – náruživo sexujú, pričom si myslia, že spia a ráno nemajú ani šajnu o tom, čo povyvádzali.Názov sexonomia neznie vôbec hrôzostrašne a ani vo vás zrejme neevokuje nič, čo by súviselo s chorobou. Opak je však pravdou a ten, kto trpí sexomniou to vôbec nemá ľahké. Hoci sexomnisti žijú bujarým sexuálnym životom, no v konečnom dôsledku z neho nič nemajú, pretože si ho neuvedomujú. Jednoducho ich libido im narušuje spánok a strácajú nad sebou kontrolu. Sexomnia je teda spánková porucha vzrušenia, ktorou trpí, podržte sa, až desatina obyvateľov našej planéty!

Prečítajte si tiež: Šteklenie, dusenie, topánky či plyšáky: prehľad úchyliek!

V praxi to vyzerá asi tak, že sexomnisti si idú večer ľahnúť a keď zaspia, zrazu ich ovládne niečo ako námesačnosť, len s brutálnou chuťou na sex. Takže ak majú poruke partnerku, čo najrýchlejšie ju prebudia aspoň do stavu, keby im bude schopná roztiahnuť nohy. Niektorým ženám bude možno zo začiatku aj lichotiť, že ich partner má na ne stále chuť. Keď však padne poznámka – „miláčik, ty si v noci vždy taký divoch“ a muž na ženu zrazu pozrie ako teľa na nové vráta, vtedy nastane tvrdá realita a zistenie, že miláčik si nič z toho, čo sa odohrávalo v noci, nepamätá. A vtedy asi obom poriadne klesne úsmev na tvári.

Sexomnia je spánková porucha vzrušenia, ktorou trpí, podržte sa, až desatina obyvateľov našej planéty!

Horší prípad je, že muž nemá poruke žiadnu žienku a musí sa vybrať na lov. Aj toho sú totiž sexomnisti schopní. Môžu zaklopať susede, niekomu zavolať alebo sa vybrať do ulíc, hoc aj v pyžame. Skrátka potrebujú uspokojiť svoje sexuálne túžby a nič ostatné ich nezaujíma. Bohužiaľ, si ale nič z toho nebudú ráno pamätať a okrem toho budú aj podráždení a unavení, pretože si v noci narušili architektoniku spánku.

Pre nás mužov je dobrou správou, že touto poruchou „trpia“ viac ženy. Ideálne by teda bolo, keby bola našou susedou (nie spoločnou :D) nejaká nádherná sexomnistka, ktorá by nás nadržaná každú noc alarmovala, aby sme jej “to” prišli urobiť. Samozrejme, že by sme sa odbavili aj my a nikto by nás následne nebombardoval smskami a ani nečakal, že sa ozveme. Dokonca by sa o takejto bokovke nemusela dozvedieť ani frajerka, pretože by nikdy nenašla nič podozrivé. Dávajte si teda aspoň pozor, aby vás nevidela, ako v noci vychádzate z dverí oproti. :D

Sexomnia sa nedá nejako špeciálne liečiť, len utlmovať pomocou tabletiek naordinovaných od neurológa. Sexomnisti by sa mali vyhýbať alkoholu a stresu, pretože práve vo chvíľach, kedy nie sú psychicky v pohode sa počas spánku uchyľujú k nočným sexuálnym dobrodružstvám. U žien hrozí aj riziko tehotenstva a sexomnistka naozaj nemusí poznať otca svojho dieťaťa, keďže si nebude vedomá ani toho, že vôbec nejaké plodila. Takže posledná vec – pri sexe so sexomnistkou buďte zodpovedný aspoň vy!

-a-

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Bruno
Vtipálek, ktorý píše o všetkom možnom, čo zaujíma mladého muža. Jeho najväčšou parketou sú zábavné videjká, avšak občas sa dotkne aj nevyčerpateľnej studnice menom sex a vzťahy. Má rád módu, modernú hudbu a úplne najviac miluje Mickey Mousea. Čaká už len na svoju Minnie.