Zem je obrovská, a hoci sa ju človek snaží prebádať do detailov, ešte stále skrýva množstvo záhad a tajomstiev. V jednom z článkov publikovaných v National Geographic sa uvádza, že doposiaľ objavili ľudia len 15 percent zo všetkých druhov živočíchov žijúcich na našej planéte. Zoznámte sa so zvláštnymi tvormi, o ktorých existencii sme ešte donedávna ani len netušili.Bumba Lennoni

Medzinárodná skupina vedcov popísala nový druh tarantuly zo západnej Amazónie a pomenovali ju po legendárnom Johnovi Lennonovi. Je to prevažne nočný živočích, dlhý štyri až päť centimetrov. Podobne, ako ostatné druhy tarantúl, má na bruchu chĺpky, ktoré produkujú látku dráždiacu pokožku.

Bumba Lennoni

Etendeka

Medzinárodná skupina biológov z Kalifornskej akadémie vied v San Franciscu objavila tento nový druh v severozápadnej Namíbii. Etendeka pripomína tvarom tela myš s dlhým nosom, ale druhovo je príbuzná skôr slonovi alebo mrožovi.

Etendeka

Keesingia gigas

Tento druh medúzy bol objavený pri severozápadnom pobreží Austrálie. Má extrémne nebezpečné žihadlo, ktoré môže človeku spôsobiť bolesť, nevoľnosť, vracanie, dokonca aj zlyhanie srdca.

Keesingia gigas

Moroccan flic- flac spider

Tento pavúk – lovec pochádza z Maroka. Obýva piesočné duny a je zvláštny tým, že v prípade ohrozenia dokáže zdvojnásobiť svoju rýchlosť a predvádzať v piesku vskutku akrobatické kúsky.

Moroccan flic-flac spider

Edwardsiella andrillae

Tento druh morskej sasanky objavili výskumníci počas skúšobnej prevádzky podmorského robota na Antarktíde. Žije prisatá na spodnej strane morského ľadu.

Edwardsiella adrillae

Tuberochernes cohni

Tento druh podobný škorpiónovi bol objavený v jaskyni na severnom okraji Grand Canyonu. Dokonale sa prispôsobil tmavému prostrediu, v ktorom žije, takže oči vlastne ani nepotrebuje.

Tuberochernes cohni

 

Zdroj: Youtube, Wikipedia Foto: Youtube, iflscience.com, Wikipedia, abc.net.au,  iflscience.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Andrea
Milujem život, šport, hudbu, zvieratá, prírodu, knihy. Fascinujú ma zákutia ľudskej duše a medziľudské vzťahy. Veľmi rada jem a dlho spím. :-)